Reprezentacja: Spotkanie trenera reprezentacji Polski z działaczami PZPS-u

W czwartek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej doszło do spotkania selekcjonera reprezentacji Polski, Ferdinanda De Giorgiego, z przedstawicielami PZPS-u, którego celem było omówienie raportów z minionego sezonu reprezentacyjnego.

2017 rok nie był udany dla siatkarskiej reprezentacji Polski, która najpierw nie zakwalifikowała się do turnieju finałowego Ligi Światowej, a później poniosła porażkę w imprezie docelowej tego sezonu reprezentacyjnego. Zajęcie dopiero dziesiątego miejsca w turnieju, którego Polska była gospodarzem, a więc LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017, było ogromnym rozczarowaniem. Przyszła pora na wyciąganie wniosków i ocenę debiutanckiego sezonu Ferdinanda De Giorgiego w roli pierwszego trenera Biało-Czerwonych.

Czwartkowe spotkanie szkoleniowca Polaków z działaczami PZPS-u miało na celu omówienie raportów dotyczących minionego sezonu reprezentacyjnego złożonych nie tylko przez pierwszego trenera, ale również przez sztab medyczny i trenera przygotowania fizycznego.

Podczas rozmowy ze związkowcami Ferdinando De Giorgi przyznał, że mimo wykonanej przez jego podopiecznych pracy, tego sezonu nie można zaliczyć do udanych. Wziął również odpowiedzialność za system budowy drużyny, który jak sam przyznał, nie zdał egzaminu. Selekcjoner nie traci jednak optymizmu i podkreślił, że istnieje duża grupa młodych zawodników, którzy wsparci doświadczeniem starszych kolegów, mogą stanowić duże wzmocnienie reprezentacji.

Same raporty zostaną ocenione i przedstawione zarządowi PZPS-u na posiedzeniu związku, które odbędzie się 20 września.

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *