Reprezentacja: Szeroka kadra na Siatkarską Ligę Narodów 2019 bez Kurka i Leona

Vital Heynen odsłonił karty i podał nazwiska zawodników, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów. Zabraknie  Bartosza Kurka, który leczy kontuzję oraz Wilfredo Leona, który będzie mógł wystąpić w biało-czerwonych barwach dopiero w drugiej połowie lipca.  Polacy rozpoczną zmagania od turnieju w kraju, w katowickim Spodku (31maja – 2 czerwca).

 

– Staram się nigdy nie patrzeć wstecz, ale miałem 14 zawodników z zeszłego sezonu i oni byli moim punktem wyjścia przy powołaniach. Uważnie obserwowałem, jak zawodnicy grają, jak sobie radzą, ale też stale rozmawiałem z moimi asystentami i trenerami od przygotowania fizycznego, a także z ludźmi w Polsce i dziennikarzami, żeby zdobyć jak najwięcej informacji o możliwościach – powiedział Vital Heynen, selekcjoner mistrzów świata.

 

Szeroki skład kadry Polski mężczyzn na Siatkarką Ligę Narodów 2019:

 

Bartosz Bednorz – Azimut Modena (Włochy), przyjmujący

Mateusz Bieniek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, środkowy

Bartłomiej Bołądź – VfB Friedrichshafen (Niemcy), atakujący

Fabian Drzyzga – Lokomotiw Nowosybirsk (Rosja), rozgrywający

Bartosz Filipiak – Łuczniczka Bydgoszcz, atakujący

Jan Firlej – Lindemans Aals (Belgia), rozgrywający

Tomasz Fornal – WKS Cerrad Czarni Radom SA, przyjmujący

Jędrzej Gruszczyński – Cuprum Lubin SA, libero

Paweł Halaba – Hypo Tirol Alpenvolleys Haching (Niemcy), przyjmujący

Norbert Huber – WKS Cerrad Czarni Radom SA, środkowy

Marcin Janusz – Trefl Gdańsk SA, rozgrywający

Łukasz Kaczmarek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, atakujący

Karol Kłos – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy

Jakub Kochanowski – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy

Marcin Komenda – GKS GieKsa Katowice SA, rozgrywający

Dawid Konarski – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój, atakujący

Michał Kubiak – Panasonic Panthers Hirakata (Japonia), przyjmujący

Bartosz Kwolek – ONICO Warszawa, przyjmujący

Grzegorz Łomacz – KPS PGE Skra Bełchatów SA, rozgrywający

Piotr Łukasik – ONICO Warszawa, przyjmujący

Maciej Muzaj – ONICO Warszawa, atakujący

Piotr Nowakowski – Trefl Gdańsk SA, środkowy

Jakub Popiwczak – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój, libero

Damian Schulz – Asseco Resovia SA Rzeszów, atakujący

Michał Szalacha – Łuczniczka Bydgoszcz SA, środkowy

Artur Szalpuk – KPS PGE Skra Bełchatów SA, przyjmujący

Aleksander Śliwka – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, przyjmujący

Damian Wojtaszek – ONICO Warszawa, libero

Andrzej Wrona – ONICO Warszawa, środkowy

Paweł Zatorski – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, libero

Sztab trenerski i medyczny

Vital Heynen – trener

Mieszko Michał Gogol – asystent trenera

Sebastian Pawlik – asystent trenera

Paweł Woicki – asystent trenera

Jakub Gniado – trener przygotowania fizycznego

Fons Vranken – trener przygotowania fizycznego

Robert Kaźmierczak – statystyk

Jan Sokal – lekarz prowadzący

Krzysztof Zając – lekarz

Wiesław Maroń – lekarz

Sebiastian Zabierek – lekarz

Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta

Paweł Brandt – fizjoterapeuta

Elżbieta Poznar – kierownik drużyny

Hubert Tomaszewski – menadżer

 

 

Źródło: inf.prasowa / pzps.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *