Reprezentacja: Uraz Damiana Wojtaszka, który wyklucza zawodnika z udziału w pierwszej części sezonu reprezentacyjnego

Złe wieści napłynęły ze Spały, gdzie trenuje reprezentacja Polski. Libero Damian Wojtaszek wskutek urazu, którego doznał na treningu w czwartek,  nie będzie mógł wziąć udziału w pierwszej części sezonu reprezentacyjnego.

 

Jak podaje oficjalny komunikat Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Damiana Wojtaszka czeka zabieg i przerwa w treningu.

– Damian Wojtaszek doznał na czwartkowym treningu urazu lewego kolana. Badania przeprowadzone w Łodzi i Berlinie zgodnie wykazały uszkodzenie chrząstki stawowej. Uraz wymaga leczenia operacyjnego. Zabieg będzie wykonany w środę przez profesora Marcina Domżalskiego – poinformował doktor Jan Sokal, lekarz reprezentacji Polski mężczyzn.

– Strasznie mi szkoda Damiana, bo widać było w jego oczach, że ma ogromną chęć zagrać w kadrze. W planach był jego udział w turniejach Ligi Narodów w Stanach Zjednoczonych i Australii. Dla mnie i mojego sztabu najważniejsze jest jednak zdrowie zawodników i to jest reguła, od której nie będzie odstępstwa – mówi Vital Heynen, trener męskiej kadry.

W związku z problemami zdrowotnymi Damiana Wojtaszka nastąpią korekta na pozycji libero na turnieje w Stanach Zjednoczonych i Australii. W pierwszym turnieju wyjazdowym do składu planowany jest udział Kacpra Piechockiego, natomiast do gry w Australii przewidywany jest Michał Żurek.

Kształt ostatecznych składów na poszczególne turnieje Siatkarskiej Ligi Narodów zależny będzie od dyspozycji sportowej i stanu zdrowia zawodników, a poznawać je będziemy tuż przed ich rozpoczęciem gier.

– Nie ukrywam, że mam już zaplanowane zestawienia na poszczególne turnieje, ale przykład Damiana pokazuje, że korekty mogą się zdarzyć, choć życzę zawodnikom i sobie, by takich przypadków było, jak najmniej – dodaje Vital Heynen.

Zródło: inf.prasowa / pzps.pl
Fot. M-volley
(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *