Reprezentacja: Vital Heynen nowym trenerem reprezentacji Polski!

Po wielu miesiącach dyskusji i rozważań, zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej wreszcie podjął decyzję, na którą czekała cała siatkarska Polska – wiemy już, że w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie reprezentacyjnym biało-czerwonych poprowadzi belgijski szkoleniowiec, Vital Heynen.  

Wokół wyboru szkoleniowca przez zarząd Związku było wiele kontrowersji. Ostateczne rozmowy i jawne głosowanie, które odbyły się dzisiaj w siedzibie PZSP-u, wyłoniły trenera reprezentacji spośród trzech kandydatów, którymi byli Piotr Gruszka, Andrzej Kowal i Vital Heynen. 

Belgijski trener ma ogromne doświadczenie, nie tylko w pracy z drużynami klubowymi, jak Andrzej Kowal. Heynen ma również na swoim koncie współpracę z reprezentacjami Niemiec oraz Belgii, z którymi osiągnął sukcesy jak brązowy medal Mistrzostw Świata 2014 z naszymi zachodnimi sąsiadami czy czwarte miejsce na ubiegłorocznym czempionacie Starego Kontynentu, zdobyte z belgijskim zespołem. Wybór tego kandydata nie powinien więc dziwić – choć, jak wiadomo, działacze chcieli zainwestować w polską myśl szkoleniową, to za Belgiem stoi argument doświadczenia i reprezentacyjnego obycia.

Jak poinformowano na oficjalnej stronie PZPS-u, Vital Heynen po konsultacji ze związkowym Pionem Sportu i Szkolenia wkrótce poda skład osobowy sztabu reprezentacji Polski. Kontrakt belgijskiego szkoleniowca będzie obowiązywał do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. 

 

Źrodło: inf.własna/pzps.pl
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *