Reprezentacja: Ważny sprawdzian polskich kadetów przed zbliżającymi się mistrzostwami świata – znamy już skład Polaków na EYOF

Reprezentacja: Ważny sprawdzian polskich kadetów przed zbliżającymi się mistrzostwami świata – znamy już skład Polaków na EYOF

Po czempionacie starego kontynentu nadszedł czas na kolejny sprawdzian umiejętności podopiecznych Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła. Zanim Polacy zaczną walkę na mistrzostwach świata, wezmą udział w  XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy.

W dniach 23-29 lipca w węgierskim GyĹ?r odbędzie się XIV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy, który po serii sparingów, będzie kolejnym poważnym sprawdzianem Polaków na drodze do mundialu. Losowanie grup mistrzostw świata U19 nie było łaskawe dla naszych siatkarzy, którzy w fazie grupowej zmierzą się z reprezentacją Kuby, Brazylii, Japonii i Francji.

Polscy kadeci na EYOF będą bronili złotego medalu wywalczonego przez rocznik ‘97 – aktualnych mistrzów świata juniorów. Podopieczni Macieja Zendeła i Sebastiana Pawlika zmierzą się z Czechami, Rosjanami i reprezentacją Węgier.

Skład reprezentacji Polski ogłoszony przez Polski Komitet Olimpijski:

Atakujący: Filip Grygiel, Remigiusz Kapica
Środkowi: Sebastian Adamczyk, Bartosz Michalak, Wiktor Rajsner
Przyjmujący: Patryk Czyrniański, Bartosz Firszt, Artur Sługocki, Jędrzej Zaguła
Rozgrywający: Rafał Prokopczuk, Szymon Jezierski
Libero: Kamil Szymura

Sztab:

Maciej Zendeł – trener główny
Sebastian Pawlik- trener
Piotr Pszczoła – trener
Piotr Tataradziński – fizjoterapeuta
Marcin Walerzak – sędzia

Źródło: olimpijski.pl/pzps.pl/inf.własna
Fot.:cev.lu

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *