Reprezentacja: Znamy już skład reprezentacji Polski na pierwsze zgrupowanie przed mistrzostwami świata U23

Reprezentacja: Znamy już skład reprezentacji Polski na pierwsze zgrupowanie przed mistrzostwami świata U23

Poznaliśmy dziś listę siatkarzy, którzy będą uczestniczyć w pierwszym zgrupowaniu kadry U23. Polacy będą się przygotowywali do sierpniowych mistrzostw świata, które odbędą się w Egipcie.


Nie jest dużym zaskoczeniem, że na początku przygotowań zabraknie trzonu reprezentacji Polski juniorów – Tomasz Fornal i Bartosz Kwolek dostali powołania do seniorskiej drużyny, natomiast reszta podstawowego składu zmaga się z problemami zdrowotnymi i zmęczeniem.

 

Kapitan reprezentacji Polski juniorów, Jakub Kochanowski, wraz z Michałem Kubiakiem już 10 lipca dołączy do seniorskiej reprezentacji na zgrupowaniu w Spale.


Kadra rozpocznie pracę w Kielcach (10-17 lipca) w składzie:

Rozgrywający: Kamil Droszyński, Jan Firlej, Marcin Komenda

Przyjmujący: Dominik Depowski, Konrad Formela, Paweł Halaba, Kamil Semeniuk, Rafał Szymura

Środkowi: Karol Dudziński, Bartłomiej Janus, Marcin Kania, Jarosław Mucha

Atakujący: Bartłomiej Lipiński

Uniwersalny: Jakub Zwiech

Libero: Mateusz Biniek, Kacper Piechocki  


Po zgrupowaniu w Kielcach młody zespół przygotowywać się będzie w COS Zakopane (19-28 lipca i 30 lipca – 8 sierpnia), Jelczu-Laskowicach, Twardogórze i Wałbrzychu (11-16 sierpnia), gdzie zostaną rozegrane spotkania sparingowe z reprezentacją Brazylii U-23.

Wylot na mistrzostwa zaplanowano na 16 sierpnia. W turnieju zagrają: Algieria, Egipt, Argentyna, Brazylia, Kuba, Meksyk, Iran, Japonia, Polska, Rosja i Turcja.


Szeroki skład reprezentacji Polski U23:

Przyjmujący: Dominik Depowski, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka
Rozgrywający: Kamil Droszyński, Jan Firlej, Marcin Komenda, Łukasz Kozub,
Środkowi: Norbert Huber, Bartłomiej Janus, Marcin Kania, Jarosław Mucha,

Atakujący: Szymon Jakubiszak, Bartłomiej Lipiński, Jakub Ziobrowski
Libero: Mateusz Masłowski, Kacper Piechocki, Jakub Popiwczak


Sztab szkoleniowy i medyczny:
Dariusz Daszkiewicz – I trener                                 
Karol Rędzioch – II trener                                          

Adam Swaczyna – II trener                                       

Mateusz Grabda – II trener                                      

Jakub Gniado – trener przygotowania fizycznego

Damian Musiak – statystyk                                        

Adam Tołoczko – statystyk                                      

Agnieszka Bronisz – fizjoterapeutka                                     

Tomasz Mgłosiek – fizjoterapeuta                                        

Paweł Pyziak – kierownik drużyn


Źródło: inf.własna/pzps.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *