XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Znamy komplet uczestników krakowskiego turnieju

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera od lat cieszy się prestiżem i zainteresowaniem zarówno kibiców, jak i drużyn narodowych z całego świata. Dzięki wysokiemu poziomowi, jaki rokrocznie prezentują uczestnicy, turniej towarzyski organizowany w Polsce jest idealnym sprawdzianem przed docelowymi imprezami. W tym roku nie będzie inaczej. 

Tegoroczna edycja turnieju upamiętniającego wybitnego polskiego trenera będzie rewanżem za zeszły sezon, gdyż, jak się dziś okazało, weźmie w niej udział komplet drużyn z 2017 roku. Do ogłoszonych wcześniej uczestników, reprezentacji Francji oraz Rosji, dołączył zespół prowadzony przez dobrze znanego w naszym kraju trenera, Stephana Antigę. 

Kanadyjczycy po raz trzeci wezmą udział w Memoriale Wagnera, jednak polscy kibice mogą podziwiać reprezentantów tego kraju nie tylko w barwach narodowych. Podopieczni Stephana Antigi, jak i sam selekcjoner Kanady, z powodzeniem występują na plusligowych parkietach. Sympatycy siatkarskiej ekstraklasy w polskich halach mogą podziwiać Sharone’a Vernon-Evansa (ONICO Warszawa), Justina Duffa (Espadon Szczecin), Blake’a Scheerhoorna (Indykpol AZS Olsztyn), Jasona DeRocco (Jastrzębski Węgiel) oraz Tylera Sandersa i Bradleya Guntera (obaj Trefl Gdańsk). 

Pojawienie się w Krakowie reprezentacji Kanady, oprócz zadowolenia rzeszy polskich kibiców, gwarantuje również sportowy poziom – podopieczni Stephana Antigi są rewelacją ubiegłego sezonu reprezentacyjnego, podczas którego osiągnęli historyczny sukces, jakim było wywalczenie brązowych medali Ligi Światowej. Również pozostałe drużyny, biorące udział zbliżającej się edycji Memoriału, zapewnią kibicom widowisko na najwyższym poziomie – drugi raz w historii wszyscy uczestnicy prestiżowego turnieju towarzyskiego są w pierwszej dziesiątce rankingu FIVB (Polska – 3, Rosja – 4, Kanada – 6, Francja – 9). 

 

 

 

Źródło: fundacjawagnera.pl/inf.własna
Fot.: fundacjawagnera.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *