Reprezentacje: Jakub Kochanowski dołączył do zgrupowania seniorskiej reprezetancji w Spale

Reprezentacje: Jakub Kochanowski dołączył do zgrupowania seniorskiej reprezetancji  w Spale

Jakub Kochanowski powraca do Spały, by trenować z seniorską reprezentacja Polski. Środkowy, który jest kapitanem juniorskiej kadry, dołączy do ekipy Ferdinando de Giorgiego w związku z kontuzją Andrzeja Wrony.

 

Kapitan reprezentacji juniorów, Jakub Kochanowski, dołączy do seniorskiej reprezentacji trenującej w Spale w  związku z kontuzją Andrzeja Wrony.

 

Kochanowski jednak nadal pozostaje w grupie graczy przewidywanych do udziału w mistrzostwach świata juniorów, które odbędą się w Czechach (23 czerwca- 2lipca).Polacy w miniony weekend wywalczyli w Berlinie kwalifikację na ten seta.turniej,  wygrywając wszystkie spotkania i nie tracąc seta.

 

Trenerzy Ferdinado de Giorgi, selekcjoner reprezentacji seniorów i Sebastian Pawlik, selekcjoner reprezentacji juniorów ustalili, że zawodnicy I kadry, którzy nie będą brali udziału w turniejach Ligi Światowej, pozostaną w cyklu treningowym w ramach kadry juniorów.

 

Kadra juniorów Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła w ostatnich trzech latach nie przegrała żadnego oficjalnego spotkania. Zawodnicy mają w dorobku mistrzostwo Europy i świata kadetów oraz Europy juniorów.

 

[img title=”Jakub Kochanowski podczas treningu otwartergo w Spale”]media/storage/images/baad84f7.jpg[/img]

 

Reprezentacja seniorów rozegra w czwartek w Spale test-mecz z ekipą Australii, która przebywa od początku maja na zgrupowaniu w Polsce. Następnie mistrzów świata czeka wyjazd na pierwszy turniej Ligi Światowej. We włoskim Pesaro zmierzą się z Brazylią, Włochami i Iranem w ndiach 2 – 4 czerwca.

           

 

 

źródło: inf.prasowa pzps.pl  / opracowanie własne

fot.: M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *