Reprezentacje: Kanada z nowym szkoleniowcem i kapitanem na Ligę Światową

Reprezentacje: Kanada z nowym szkoleniowcem i kapitanem na Ligę Światową

Reprezentacja Kanady przystępuje do rywalizacji w tegorocznej edycji Ligi Światowej z nowym szkoleniowcem i kapitanem. Wśród powołanych siatkarzy nie brakuje młodych graczy oraz tych, których polscy kibice oglądali w sezonie ligowym.

 

W ekipie z kraju Klonowego Liścia zaszło kilka kluczowych zmian. Najpierw na stanowisku trenerskim. Po wielu latach pracy z reprezentacją rozstał się Glenn Hoag, a jego miejsce zajął dobrze  polskim kibicom znany Stephane Antiga.

 

Piąta drużyna ostatnich Igrzysk Olimpijskich ma także nowego kapitana. Tę zaszczytną funkcję będzie teraz pełnił John Gordon Perrin (Asseco Resovia Rzeszów), przejmując schedę po swoim klubowym koledze, Fredericu Wintersie.

 

Kanadyjczycy, którzy wystąpią w sierpniu w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, nie będą mogli liczyć na pomoc swojego asa, atakującego Gavina Schmitta, który po sezonie spędzonym w rzeszowskim klubie przenosi się do Japonii, ale zapowiedział przerwę od gry w narodowych barwach.

 

Na uwagę Antigi zasłużyli zaś znani z występów w kadrze Tyler Sanders, Justin Duff, Steven Marshall, Graham Vigrass czy Jason DeRocco. Szansę gry otrzymają także siatkarze, którzy na co dzień występują w lidze uniwersyteckiej.

 

W planach reprezentacji siatkarzy z Ameryki Północnej jest zgrupowanie w Polsce (m.in sparingi z ekipą Australii). Następnie pozostaną na Starym Kontynencie, by rozegrać trzy turnieje grupowe “światówki” kolejno w Serbii, Bułgarii i Belgii.

 [img title=””]media/storage/images/46e11b45d68.jpg[/img]

 

 

Szeroki skład reprezentacji Kanady na Ligę Światową 2017:


Tyler Sanders,

Jan Blankenau,

Brett James Walsh

Ryley Brendan Barnes

Justin Duff,

Graham Vigrass,

Jansen Vandoorn,

Rudy Verhoeff,

Daniel Cornelius Jansen Vandoorn,

Lucas Van Berkel,

Deanan Gyimah,

Arthur Szwarc

John Gordon Perrin,

Jason DeRocco,

Nicholas Hoag,

Steven Marshall,

Stephen Timothy Maar,

Sharone Vernon-Evans,

Blake Scheerhoorn

Bryan Duquette,

Blair Cameron Bann

Bradley Robert Gunter

 

 

 

Źródło: opracowanie własne / volleyball.ca

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *