Reprezentacje: Męska reprezentacja Australii pod wodzą Marka Lebedewa trenuje od poniedziałku w Jastrzębiu-Zdroju. Zaplanowano sparingi z Iranem i Kanadą

Reprezentacje: Męska reprezentacja Australii pod wodzą Marka Lebedewa trenuje od poniedziałku w Jastrzębiu-Zdroju. Zaplanowano sparingi z Iranem i Kanadą

Gratka dla kibiców Jastrzębskiego Węgla i nie tylko. W poniedziałek  8 maja rozpoczęło się bowiem w Jastrzębiu-Zdroju zgrupowanie siatkarskiej reprezentacji Australii, której szkoleniowcem jest Mark Lebedew.

W poniedziałek w Jastrzębiu – Zdroju rozpoczęło się zgrupowanie siatkarskiej reprezentacji Australii, której sztab szkoleniowy jest dobrze znany na Górnym Śląsku. Za formę siatkarzy z Antypodów będą odpowiadali przede wszystkim Mark Lebedew ale także inni członkowie sztabu szkoleniowego Jastrzębskiego Węgla: Luke Reynolds, który będzie asystentem pierwszego trenera, Bogdan Szczebak – scoutman, Paweł Baryła – fizjoterapeuta oraz Leszek Dejewski jako asystent trenera.

Włodarze klubu, którzy cieszą się z podjętej inicjatywy umożliwienia  swoich obiektów do treningu siatkarskiej reprezentacji Australii, zaaprobowali sytuację, w której Mark Lebedew będzie łączył obie funkcje : pierwszego trenera klubu oraz kadry.

Pierwsze wrażenia  są pozytywne – Atmosfera jest dobra. Zawodnicy cieszą się swoim towarzystwem, bo wrócili z różnych miejsc na świecie. Znów mają szansę porozmawiać w ojczystym języku, pośmiać się z żartów, które wszyscy rozumieją. Wielu z nich jest dla siebie przyjaciółmi, dlatego pewnie dodatkowo cieszy ich fakt, że po dłużej przerwie mogą zobaczyć swoich kumpli – mówi Lebedew.

Treningi rozpoczęło 12 zawodników reprezentacji Australii, docelowo do dyspozycji sztabu ma być 18 siatkarzy. Kilka wolnych dni otrzymali świeżo upieczeni mistrzowie Niemiec, libero Luke Perry  oraz atakujący Paul Carroll a przerwę od występów w kadrze zapowiedziała największa jej gwiazda, Thomas Edgar. Polscy kibice zobaczą w akcji przyjmującego MKS-u Będzin, Nathana Robertsa czy byłego gracza tego klubu, Harrisona Peacocka.

Sezon reprezentacyjny dla Australii skończy się 1 sierpnia, a przygotowania JW do nowego sezonu ruszą co najmniej tydzień później.  Celem zgrupowania w Jastrzębiu-Zdroju są przygotowania do Ligi Światowej (turnieje w słowackim Popradzie, fińskich Helsinkach oraz chińskim Kunshan), lipcowych kwalifikacji w Australii do Mistrzostw Świata w 2018 oraz Mistrzostw Azji w Indonezji (24.07.2017-01.08.2017).

Zaplanowano także spotkania kontrolne z mocnymi ekipami. Już 21 maja dojdzie do pojedynku Australijczyków z reprezentacją Iranu, a 29 maja kibice będą mogli obejrzeć starcie podopiecznych Marka Lebedewa z reprezentacją Kanady.

 

Źródło: oprac.własne / jastrzebskiwegiel.pl

Fot. M-volley.pl

 

 

                                                                                                                                                               

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *