Reprezentacje: Trójkolorowi z Rossardem i Toniuttim w składzie na Ligę Światową 2017

Reprezentacje: Trójkolorowi z Rossardem i Toniuttim w składzie na Ligę Światową 2017

 

Poznaliśmy zawodników reprezentacji Francji, którzy wystąpią w kwalifikacjach do mistrzostw świata 2018 i w Lidze Światowej 2017.

Szkoleniowiec aktualnych mistrzów Europy odkrył karty i podał 21-osobowy skład na nadchodzące kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw świata i Ligę Światową. W ekipie Trójkolorowych nie brakuje zawodników, którzy występują bądź grali w polskiej lidze. Nominacje otrzymali m.in. Thibault Rossard (Asseco Resovia Rzeszów), Benjamin Toniutti (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) czy Julien Lyneel.


Osłabieniem w szeregach Les Bleus jest z pewnością brak kontuzjowanego  asa na przyjęciu, Kevina Tillie. Z kolei  przerwę zapowiedział Nicolas Marechal, a karierę reprezentacyjną zakończył atakujący Antoine Rouzier.  Nie zabraknie  za to środkowego Kevina Le Roux, który na co dzień występuje w lidze włoskiej. Powołanie otrzymali też m.in. jeden z najlepszych libero, Jenia Grebennikov, najnowszy nabytek warszawskiej Politechniki, rozgrywający Antoine Brizard czy wreszcie gwiazda Les Bleus, Earvin Ngapeth.

 

Francuzi pierwsze spotkanie towarzyskie rozegrają z Belgią (13 maja), a następnie wezmą udział w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw Świata, którego będą gospodarzem (24 – 28 maja w Lyonie). Później rozegrają turnieje kwalifikacyjne w fazie interkontynentalnej ligi Światowej, kolejno w Rosji (2-4 czerwca), Francji (9-11 czerwca) i w Belgii (16-18 czerwca). Jednym z etapów przygotowań do wrześniowych mistrzostw Europy będzie udział w prestiżowym Memoriale  Huberta Jerzego Wagnera,  który odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia w Krakowie.

[img title=”Reprezentacja Franncji podczas Final Six LŚ2016″]media/storage/images/1a070e0b8.jpg[/img]

 

Szeroki skład reprezentacji Francji na kwalifikacje do mistrzostw Świata 2018 i Ligę Światową 2017:

 

Rozgrywający:

Benjamin Toniutti, Antoine Brizard, Pierre Pujol, Meliuahel Takaniko

Atakujący:

Jean Patry, Stephen Boyer, Timothée Carle

Środkowi:

Jonas Aguenier, Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Horacio D’almeida, Daryl Bultor, Barthélémy Chinenyeze

Przyjmujący:

Trevor Clevenot, Julien Lyneel, Earvin Ngapeth, Guillaume Quesque, Thibault Rossard, Yacine Louati

Libero:

Jenia Grebennikov, Nicolas Rossard

 

 

 

Źródło: opracowanie własne / worldleague.2017.fivb.com / ffvb.org

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *