Puchar CEV: Asseco Resovia górą w rewanżowym meczu z Perungan Pojat Rovaniemi

Rzeszowianie, mimo problemów w pierwszej partii poradzili sobie z pierwszym przeciwnikiem w Pucharze CEV, nie tracąc w dwumeczu ani seta.

Pierwsza partia rozpoczęła się od prowadzenia przyjezdnych, którzy utrzymywali przewagę przez kolejne akcje. Rzeszowianie doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na jednopunktowe prowadzenie, lecz sytuacja zmieniała się za sprawą zdobywanych seriami punktów po obu stronach siatki. W końcówce seta Marcin Możdżonek popisał się dwoma cennymi blokami. Gospodarze wygrali pierwszą partię po skutecznym ataku Thibaulta Rossarda (25:22).

Druga odsłona rozpoczęła się od świetnych zagrywek Lucasa Tichacka (4:0). Po asie serwisowym Dawida Dryji zawodnicy zeszli na pierwszą przerwę techniczną (8:3). Kolejnego asa posłał fińskiej drużynie Jochen Schops (9:3). Rzeszowianie poprawili swoją grę, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku drugiej partii. Utrzymali przewagę przez kolejne akcje, chociaż stracili w końcówce cztery oczka z rzędu (23:19). Rywale popełnili dwa błędy, atakując w aut bez bloku, dzięki czemu rzeszowianie wygrali drugą odsłonę (25:20).

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej walki (2:2), lecz blok Marcina Możdżonka dał gospodarzom dwupunktowe prowadzenie (6:4). Goście z Finlandii zdobyli trzy punkty z rzędu, dzięki czemu to oni objęli minimalne prowadzenie w dalszej części seta (7:8). Sytuacja odwróciła się po kolejnym asie serwisowym i punktowym bloku rzeszowian (11:9). Gospodarze utrzymywali dwupunktowe prowadzenie przez kolejne akcje (18:16), a w końcówce seta powiększyli je do czterech oczek (23:19). Dwa błędy po stronie gości dały Asseco Resovii zwycięstwo (25:19).

Asseco Resovia Rzeszów – Perungan Pojat Rovaniemi  3:0
(25:22, 25:20, 25:19)

Asseco Resovia Rzeszów: Elviss Krastins, Jochen Schops, Marcin Możdżonek, Dawid Dryja, Lucas Tichacek, Aleksander Śliwka, Mateusz Masłowski (L) oraz Thibault Rossard, Dominik Depowski, Michał Kędzierski, Paweł Rusek (L)

Perungan Pojat Rovaniemi: Jere Mäkinen, Casey Schouten, Bobby Walsh, Jouni Palokangas, Daniel Grant, Joshua McKay, Gabriel Domecus (L) oraz Matias Korhonen, Niko-Matti Koskela

Źródło: inf. własna