Serie A: Drugie zwycięstwo Cucine Lube Civitanova po zaciętym meczu

Serie A: Drugie zwycięstwo Cucine Lube Civitanova po zaciętym meczu

Cucine Lube Civitanova prowadzi już 2:0 z Diatec Trentino w rywalizacji  o mistrzostwo Włoch. Drugie spotkanie rozegrane w Trydencie stało na bardzo wysokim poziomie i zakończyło się po myśli biancorossich dopiero w tie-breaku.

We Włoszech trwa walka o Scudetto pomiedzy Cucine Lube Civitanovą a Diatec Trentino. Bliżej  zdobycia mistrzowskiego trofeum są zawodnicy z  Lube, którzy w czwartkowy wieczór po  zaciętej walce pokonali w tie-breaku ekipę z Trydentu.

Mecz rozegrany w Trento był pokazem siły i wspaniałych akcji na siatce a gra była bardzo wyrównana. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się w czterech setach na korzyść Lube, do głosu doszli gospodarze, którzy przegrywając 21:24 w czwartej partii potrafili  ją zwyciężyć. W tie-breaku jednak od początku to zawodnicy Gianzlorenzo Blenginiego  utrzymywali przewagę w polu serwisowym i rozbili gospodarzy 15:7.

 

Do wywalczenia mistrzostwa Włoch Cucine Lube Civitanova potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa. Trzecie spotkanie odbędzie się w niedzielę, 7 maja.

 

Diatec Trentino – Cucine Lube Civitanova 2:3

(31:33, 25:22, 24:26, 30:28,7:15)

MVP: Osmany Juantorena

Składy:

Diatec Trentino: Simone Giannelli, Filippo Lanza, Jan Štokr, Tine Urnaut, Sebastian Solé, Simon Van De Voorde, Colaci Massimo (libero) oraz Oleg Antonov, Daniele Mazzone

Cucine Lube Civitanova: Tsvetan Sokolov, David Candellaro, Osmany Juantorena, Dragan Stanković, JiĹ?í KováĹ?, Michah Christenson, Jenia Grebennikov

 

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2-0 dla Lube.

Źródło: inf.własna / legavolley.it

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *