Siatkarska Liga Narodów Final Six: Dustin Watten: Okazja do gry w takim turnieju dla młodych zawodników to cenna lekcja

Amerykanie w ostatnim meczu grupowym ulegli dobrze dysponowanym Rosjanom  w trzech setach. Szkoleniowiec John Speraw, mając na uwadze pewność występu w dalszej części turnieju, dał w tym spotkaniu odpocząć swojej podstawowej szóstce i desygnował do gry zmienników. Okazję do występu miał m.in nominalny drugi libero USA, znany z występów z PlusLigi Dustin Watten.

 

Trener chciał dać możliwość gry młodszym zawodnikom. Nie wiedzieliśmy co zaprezentuje rywal, ale chcieliśmy zobaczyć jak ta mniej ograna ekipa zaprezentuje się  na tle najlepszych na świecie. Byliśmy bardzo podekscytowani tym faktem. Wdarło się trochę nerwowości  z uwagi na fakt, że atmosfera na trybunach była świetna i doping głośny, ale dla nas , dla tej grupy, była to cenna lekcja, która zaprocentuje w przyszłości – podsumował zawodnik.

Zapytany o  tym, czy atmosfera i głośny doping wpłynął na rywalizację na boisku, libero podkreślił, że było to świetne uczucie ale skupiali się na własne grze:-  Wkradło się troszeczkę nerwowości, lecz było to spowodowane może nie głośnym dopingiem ze strony publiczności ale sytuacją w naszej grupie. Chcieliśmy się skupić maksymalnie na naszych poczynaniach,  drobnych gestach, wzajemnym wsparciu i to było najważniejsze. 

 

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych w swoim sobotnim występie zmierzą się  w walce o finał Ligi Narodów z ekipą gospodarzy, zaś Rosjanie – zwycięzcy grupy A powalczą z Brazylią.

 

Źródło: inf.własna

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *