Siatkarska drużyna polskich strażaków potrzebuje wsparcia, by wziąć udział w IO służb mundurowych w siatkówce

Siatkarska drużyna polskich strażaków potrzebuje wsparcia, by wziąć udział w IO służb mundurowych w siatkówce

Siatkarska drużyna polskich strażaków złożona z czynnych funkcjonariuszy z całej Polski postanowiła reprezentować swój kraj na Igrzyskach Olimpijskich służb mundurowych w piłce siatkowej (World Police and Fire Games) w Los Angeles, ale by do tego doszło potrzebują wsparcia. Prezentujemy informacje o drużynie i jej wielkim marzeniu.

 

The World Police and Fire Games (WPFG) to odbywające się co 2 lata zawody sportowe, otwarte dla aktywnych i emerytowanych funkcjonariuszy policji, straży pożarnej jak i innych formacji mundurowych z całego świata. Federacja WPFG jest ramieniem California Athletic Federation (CPAF). W zawodach bierze udział około 12 tys. osób, nieco mniej niż w Letnich Igrzyskach Olimpijskich, a więcej niż trzecich największych zawodach sportowych na świecie Commonwealth Games.

The World Police and Fire Games federation istnieje od 1984 roku, a pierwsze zawody odbyły się w San Jose w Californii w 1986 roku, w których wzięło udział 8 tys. zawodników. Największe WPFG odbyły się w Nowym Jorku w USA i zagościło na nich 16 tys. zawodników z 59 krajów.

 

CEREMONIA OTWARCIA WORLD POLICE AND FIRE GAMES 2015 (WIDEO)

 

Gospodarze Mistrzostw:
– San Dieg, USA (1986)
– Vancouver, Canada (1989)
– Memphis, USA (1991)
– ColoradoSprings, USA (1993)
– Melbourne, Australia ( 1995)
– Calgary, Kanada (1997)
– Sztokholm, Szwecja (1999)
– Indianapolis, USA (2001)
– Barcelona, Hiszpania (2003)
– Quebec, Kanada (2005)
– Adelajde, Australia (2007)
– Vancouver, Kanada (2009)
– New York, USA (2011)
– Belfast, Irlandia Północna (2013)
– Fairfax, USA (2015)
– Los Angeles, USA (2017)


Więcej o Drużynie
Drużyna Polskich Strażaków to grupa ludzi, która na co dzień naraża własne życie ratując innych. Każdy z nich czynnie bierze udział w licznych akcjach ratowniczo-gaśniczych w całym kraju. Prócz zaangażowania w służbę posiadają także inną pasję, jaką jest siatkówka. Ci zawodnicy to ludzie, którzy z sukcesami zdobywali medale młodzieżowych i juniorskich Mistrzostw Polski, a teraz występują na parkietach drugo i pierwszoligowych.Urzeczywistnianie marzeń kosztuje
Całkowity koszt wyjazdu do Stanów Zjednoczonych i udziału w zawodach jest bardzo wysoki. Trzy największe jego elementy są dla nich nie do przeskoczenia i mogą okazać się barierą, którą chcą pokonać wraz ze wsparciem zainteresowanych:
-koszty przelotu do USA i z powrotem,
-noclegi (pobyt 8 dni),
-koszty związane z rejestracją.


“Wyjazd na Igrzyska Strażaków i Policjantów to nasza inicjatywa. Wszystkie koszty musimy ponieść z własnej kieszeni. Z racji tego liczymy na pomoc sponsorów, darczyńców i społeczeństwa. Pomóżcie urzeczywistnić nam Nasze marzenia i wywalczyć dla Polski pierwszy w historii Złoty Medal Olimpijski Służ Mundurowych. Bez waszej szczodrości nie będzie to możliwe.” – piszą w swoim projekcie na polakpotrafi.pl.

 

BY WESPRZEÄ? POLSKICH SIATKARZY – STRAŻAKóW ZAGLĄDAJCIE NA: https://polakpotrafi.pl/projekt/2017-world-police-and-fire-games-los-angeles?utm_source=index

 

inf. własna

fot. lai7wpfg.com

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *