Siatkarska Liga Narodów: Druga porażka Polaków na otwarcie turnieju w USA

Biało-Czerwoni rozpoczęli zmagania w kolejnym z turniejów Siatkarskiej Ligi Narodów. Podopieczni Vitala Heynena z Azji przenieśli się do Stanów Zjednoczonych, by zmierzyć się reprezentacją Iranu, gospodarzami oraz drużyną narodową Serbii. Najwytrwalsi kibice już dziś mogli zobaczyć starcie polskich siatkarzy z Persami, które jednak nie przebiegło po myśli sympatyków reprezentacji Polski.

Polscy siatkarze zadbali o wystarczającą ilość snu swoich kibiców i, po dwóch wyrównanych setach rozstrzygniętych w końcówkach, w trzeciej partii postanowili oszczędzić widzom zbędnych emocji. Podopieczni Vitala Heynena ulegli Irańczykom po zaledwie trzech setach, tym samym ponosząc drugą porażkę w Siatkarskiej Lidze Narodów. W starciu z Persami nie zabrakło kontrowersji – o wyniku drugiej partii zadecydowała wątpliwa decyzja sędziego, który orzekł, że Polacy dotknęli piłkę w bloku… Czego nie dostrzegł nikt poza arbitrem i reprezentantami Iranu. Wyraźnie przybici porażką Biało-Czerwoni nie zdołali odwrócić losów spotkania.

Reprezentację Polski już jutro czeka starcie z Amerykanami, a turniej za oceanem Biało-Czerwoni zakończą meczem z drużyną narodową Serbii.

 

Polska – Iran 0:3
(24:26, 24:26, 22:25)

 

Składy drużyn:

Polska: Szalpuk, Kwolek, Drzyzga, Schulz, Bieniek, Kochanowski, Żurek (L), Kurek, Łomacz, Muzaj, Lemański, Mika, Bednorz, Piechocki (L)
Iran: Ebadipour, Faezi, Marouf, Shafiei, Yali, Sharifi, Hazratpourtalatappeh (L), Marandi (L), Ghaemi, Mojarad, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Taher 

 

Źródło: inf.własna
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *