Siatkarska Liga Narodów Final Six: Thibault Rossard: Dzień przerwy między meczami napewno dobrze wpłynie na naszą postawę

Gospodarze turnieju finałowego w walce o półfinał stoczyli już pierwsze spotkanie i w tie-breaku pokonali Brazylijczyków. W czwartym secie udało im się wrócić do gry, a dobra dyspozycja  była kontynuowana w tie-breaku. Przyjmujący reprezentacji Trójkolorowych, Thibault Rossard, jest pewien, że dzień przerwy między meczami wpłynie na formę Francuzów pozytywnie i jest pod wrażeniem atmosfery na trybunach.

Gra na stadionie piłkarskim nie jest dla nas czymś nowym, w zeszłym roku graliśmy na Stadionie, ale we Francji taka impreza siatkarska odbywa się po raz pierwszy. Nie jest to łatwe, bo przestrzeń  jest ogromna, ale kibice zrobili świetną atmosferę i grało się bardzo przyjemnie – potwierdził Francuz i dodał, że dzień przerwy  napewno  dobrze zrobi jego ekipie –  teraz mamy Serbię, zagramy z nimi w piątek i potem ewentualne półfinały. Serbowie to  trudny i nieobliczalny rywal, dlatego chcemy się przygotować do tych spotkań jak najlepiej.

 


Kalendarz tegorocznej Ligi Narodów był bardzo łaskawy dla Les Bleus, którzy podobnie jak Rosja nie wyjeżdzali poza Europę, jednak jak przyznaje zawodnik występujący nacodzień w Pluslidze, gry było tyle samo.

– Nie podróżowaliśmy tyle co inne ekipy. Graliśmy w Europie ale tą samą ilość gier co inne zespoły, dlatego to  był intensywny czas. Chcieliśmy mimo awansu do rozgrywek finałowy zaprezentować się w poszczególnych turniejach jak najlepiej, i to nam się udało – skwitował z uśmiechem Rossard.

 

Źródło: inf.własna

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *