Siatkarska Liga Narodów: Wstępny skład biało-czerwonych na turniej finałowy w Lille. Bez Konarskiego, Nowakowskiego, Kaczmarka i Kubiaka i Miki

Biało-czerwoni po długiej i wyczerpującej podróży z Australii powrócili do kraju. Od razu po przylocie odbyła się konferencja prasowa z udziałem niektórych zawodników, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz selekcjonera Vitala Heynena, który na zakończenie podał 15 nazwisk siatkarzy, którzy zabierze do Lille.  Wolne otrzymali Dawid Konarski oraz Piotr Nowakowski i Łukasz Kaczmarek. We Francji zabraknie także Michała Kubiaka, o czym wiadomo było już wcześniej. Wstępnie powołany Mateusz Mika do Francji jednak nie poleci. Zawodnik przeszedł operację związaną z zapaleniem wyrostka robaczkowego.

 

-Każdy dołożył cegiełkę do awansu, który jest sukcesem. Nie jest to koniec drogi, w turnieju finałowym nie jesteśmy na straconej pozycji. Jesteśmy w stanie powalczyć w Lille – wypowiedział się przyjmujący, Olek Śliwka, który podkreślił też bardzo dobrą atmosferę w zespole.

O dobrym okresie spędzonym we własnym gronie wypowiadali się wszyscy zgodnie.

Nie wszyscy się spodziewali , że rotacja w składzie tak dobrze wyjdzie. Dużą rolę odegrała osoba trenera. Dla mnie osbobiście będzie to pierwszy turniej finałowy.Odnieśliśmy kilka fajnych zwycięstw i oby tak dalej – skwitował Maciej Muzaj, który znalazł się w gronie trzech atakujących na turniej finałowy, obok Bartosza Kurka i Damiana Schulza

Prezes PZPS-u  jest zadowolony z wyniku i gry biało-czerwonych. – Nie martwię się, a gratuluję chłopakom – pokazali kawał dobrej gry w tych 15 meczach. Po maratonie wyjazdowym, każdemu zdarzał się słabszy dzień a atmosferę buduje się w złych chwilach, w chwilach zmęczenia , i myślę, że wszystkim to wyjdzie na dobre. Jest to dobry okres dla tej federacji.

Wypowiedzi podsumował szkoleniowiec reprezentacji, który z uśmiechem na ustach był wyraźnie zadowolony z z pracy w tych 5 tygodniach. – Naprawdę czerpałem przyjemność z tej całego okresu pracy z chłopakami – jestem szczęśliwy, że osiągnęliśmy taki wynik i chłopaki wywalczyli awans. 21 graczy pojawiało się na boisku, cała faza wyszła lepiej niż oczekiwałem. Pierwszy krok został wykonany, zaczęliśmy się poznawać nawzajem ale przed nami jeszcze dużo dobrej pracy.

 

Skład biało-czerwonych na Final6 w Lille 4-8 lipca:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Damian Schulz, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj

Środkowi: Bartłomiej Lemański, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski

Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek

Libero: Paweł Zatorski, Michał Żurek

 

Źródło: inf.własna

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *