Siatkarska Liga Narodów: Polacy z kompletem punktów po pierwszym turnieju rozgrywek

Wielkimi krokami zbliża się koniec pierwszego weekendu Siatkarskiej Ligi Narodów, który dla podopiecznych Vitala Heynena zakończył się meczem z reprezentacją Kanady. Kibice Biało-Czerwonych nie mogli sobie wyobrazić lepszego początku zmagań polskiego zespołu na arenie międzynarodowej – po trzech spotkaniach, kolejno z Koreą, Rosją i Kanadą, Polacy nie tylko mają na swoim koncie komplet punktów, ale w tych trzech starciach stracili zaledwie seta. 

Choć wyniki Biało-Czerwonych wyglądają imponująco, szkoleniowiec reprezentacji nie zrezygnował z poszukiwania wyjściowego składu i ogrywania mniej doświadczonych siatkarzy – każde ze spotkań polski zespół rozpoczął inną szóstką. Do walki z dobrze znanym Polakom przeciwnikiem, podopiecznymi Stephana Antigi, trener Heynen desygnował Michała Kubiaka Aleksandra Śliwkę, młodą parę środkowych, Jakuba Kochanowskiego Bartłomieja Lemańskiego, a po przekątnej z Fabianem Drzyzgą zaprezentował się kolejny z atakujących, Damian Schulz. Gwarantem dokładnego przyjęcia był zaś doświadczony libero, Paweł Zatorski. Choć momentami gra Polaków nie układała się najlepiej, co najwyraźniej widać po wyniku trzeciej partii, ogólny obraz gry Biało-Czerwonych może napawać optymizmem: starcie z Kanadą to kolejny świetny mecz w wykonaniu kapitana polskiej reprezentacji, którego pomoc na boisku pozwoliła zagrać dobre zawody również drugiemu przyjmującemu, Aleksandrowi Śliwce. Na wyróżnienie zasługuje także Kochanowski – mistrz świata juniorów po czterech setach miał na swoim koncie 3 bloki, 4 asy serwisowe i 8 punktów zdobytych atakiem. 

 

Już od piątku rozpocznie się kolejny turniej, który tym razem zostanie rozegrany w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie Polacy zmierzą się z reprezentacją Francji, Niemiec i Chin. 

 

Polska – Kanada 3:1
(25:21, 26:24, 21:25, 25:17)

 

Składy drużyn:

Polska: Kubiak, Śliwka, Schulz, Drzyzga, Kochanowski, Lemański, Zatorski (L), Szalpuk, Konarski, Łomacz, Nowakowski, Kaczmarek, Bednorz, Piechocki (L)
Kanada: Sanders, Marschall, van Berkel, Maar, De Rocco, Vandoorn, Duquette (L), Scatler, Vigrass, Gunter, Bann (L), Szwarc, Walsh

 

Źródło: inf.własna

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *