Siatkarska Liga Narodów: W pierwszym meczu w krakowskiej hali Polacy sięgnęli po zwycięstwo w starciu z Rosją

Po pierwszym zwycięstwie Polaków w Siatkarskiej Lidze Narodów z outsiderami rozgrywek, reprezentacją Korei, drugi dzień zmagań w polskich turniejach przyniósł konfrontację z przeciwnikiem z najwyższej półki – siatkarzami Sbornej. Wynik pierwszego meczu w krakowskiej hali można jednak uznać za nadspodziewanie jednostronny – podopieczni Vitala Heynena sięgnęli po trzy punkty bez straty seta.
 

Choć siatkarscy sympatycy mogli się spodziewać ogromnych emocji w pierwszym spotkaniu krakowskiego turnieju, w partii otwarcia Polacy nie pozostawili złudzeń swoim przeciwnikom i sięgnęli po pewne zwycięstwo, nie pozwalając Rosjanom przekroczyć granicy dwudziestego punktu. Druga partia, choć również rozpoczęła się od pewnego prowadzenia Biało-Czerwonych, była znacznie bardziej wyrównana – gdy na zagrywce pojawił się Dmitriy Muserskiypo stronie Polaków nastąpiło znaczne pogorszenie gry w przyjęciu, przez co gospodarze stracili całą przewagę. Zacięta walka w końcówce rozstrzygnęła się jednak na korzyść Biało-Czerwonych, którzy po powrocie z dziesięciominutowej przerwy poszli za ciosem i ponownie dobrze rozpoczęli seta. Trzecia partia była jednak bliźniaczo podobna do poprzedniej – podopieczni Vitala Heynena również w tej odsłonie meczu na własne życzenie doprowadzili do wyrównanej końcówki, której bohaterem został Łukasz Kaczmarek. Polacy, po bardzo dobrym meczu, sięgnęli po cenne zwycięstwo z Rosjanami. 

 

Spotkanie z rosyjskim zespołem to sprawdzian dla kolejnych siatkarzy z ekipy Heynena – tym razem wolne dostał Jakub Kochanowski, natomiast w pełnym wymiarze na boisku pojawił się Bartłomiej Lemański, który razem z Piotrem Nowakowskim trzymał wysoki poziom gry w bloku. Po przekątnej z rozgrywającymi zobaczyliśmy dwóch debiutantów, Łukasza Kaczmarka i Damiana Schulza, a na pozycji przyjmującego, oprócz grających również wczoraj Artura Szalpuka i Aleksandra Śliwki, pojawił się Bartosz Bednorz. Ostoją na lewym skrzydle okazał się być jednak kapitan reprezentacji, Michał Kubiak, który rozegrał świetny mecz. Równie wysoki poziom utrzymał Grzegorz Łomacz, który dziś zagrał znacznie lepiej niż w spotkaniu towarzyskim z reprezentacją Kanady.

 

 

Polska – Rosja 3:0
(25:15, 25:23, 25:23)

 

 

Składy drużyn:

Polska: Nowakowski, Kaczmarek, Lemański, Łomacz, Kubiak, Bednorz, Zatorski (L), Szalpuk, Schulz, Drzyzga, Śliwka, Konarski, Kochanowski, Piechocki (L)
Rosja: Pankov, Vlasov, Sokolov (L), Karpukhov, Markin, Philippov, Bakun, Muserskiy, Kliuka, Shkulyavichus, Martynyuk, Kobzar, Tavasiev

 

W drugim z sobotnich spotkań w krakowskiej hali zmierzyły  się ze sobą reprezentacje Kanady i Korei. Siatkarze z kraju Klonowego Liścia bez problemów i bez straty seta uporali się z Koreańczykami, notując pierwszą wygraną w turnieju.

 

Kanada – Korea Południowa 3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

Składy zespołów:
Kanada: Maar , Vigrass, Gunter, Vandoorn, Sanders, Marshall, Bann (libero) oraz Hoag, Van Berkel, Szwarc , Walsh i Sclater
Korea Płd.: Jiseok , Kwang-In, Sung-Min, Min-Gyu , Kyumin, Jae-Hwi, Dong-Hyuk (libero) oraz Jae-Duck, Hui-Chae (3), Taekeui, Minsu (libero) i  Seong-Tae

 

 

Źródło: inf.własna
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *