Siatkarskie podsumowanie roku 2016

Siatkarskie podsumowanie roku 2016

Za nami rok 2016, który pełen był siatkarskich emocji. Trudna droga do Rio i olimpijskie spotkania spędzały sen z powiek niejednemu kibicowi siatkówki. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera oraz Mecz Gwiazd to tylko część tego, co mogli zobaczyć entuzjaści wspomnianej dyscypliny. Z tego względu przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie siatkarskiego roku 2016.

BERLIN 2016, czyli EUROPEJSKIE KWALIFIKACJE DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH
Zaczęło się od wygranych z reprezentacją Serbii i Belgii. Następnie porażka z niemieckim zespołem, przegrana z Francją w półfinale i zwycięstwo z Niemcami 3:2 w niezwykle zaciętym mecz. Polscy siatkarze wciąż mieli szansę na wyjazd do Rio, na awans można było liczyć podczas majowego turnieju w Japonii.
[img title=””]media/storage/images/b143e04.jpg[/img]


PUCHAR POLSKI 2016
Emocji nie zabrakło również po powrocie siatkarzy z Berlina. W turnieju Pucharu Polski zawodnicy PGE Skry Bełchatów wygrali z rzeszowską drużyną, 3:1, awansując do finału, a ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w trzech setach zespół z Gdańska. W pojedynku gigantów zwyciężyli bełchatowianie i to oni mogli szczycić się zdobytym pucharem.
[img title=””]media/storage/images/a1067e295c.jpg[/img]


LIGA MISTRZóW – FINAL FOUR
Finał Ligi Mistrzów rozegrany został w krakowskiej Tauron Arenie. W półfinale gospodarze – siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, rywalizowali z Zenitem Kazań (1:3). Brąz przypadł zespołowi Cucine Lube, który wygrał w tie-breaku z rzeszowianami. Srebro trafiło do zawodników Trentino Volley, a pierwsze miejsce na podium zajęła drużyna z Kazania (2:3).
[img title=””]media/storage/images/66b5b17.jpg[/img]

[img title=””]media/storage/images/124b80c11e779e.jpg[/img]


FINAŁ PLUSLIGI
O trzecie miejsce w potyczkach ligowych walczyli gdańszczanie z bełchatowianami, a o tytuł Mistrza Polski – zespoły z Rzeszowa i Kędzierzyna-Koźla. Po trzech zwycięstwach z Asseco Resovią Rzeszów, triumfatorem okazała się ZAKSA. Trzy wygrane spotkania dały także miejsce na podium zespołowi z Bełchatowa.
[img title=””]media/storage/images/59c9fa883.jpg[/img]


MEMORIAŁ HUBERTA JERZEGO WAGNERA
W maju odbył się w Krakowie XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Turniej wygrali reprezentanci Bułgarii, drugie miejsce zajęli Serbowie, a trzecie Polacy.
[img title=””]media/storage/images/fb2910a8.jpg[/img]

[img title=””]media/storage/images/eaf05697ee99.jpg[/img]

[img title=””]media/storage/images/219f5d38db.jpg[/img]


JAPONIA – INTERKONTYNENTALNE KWALIFIKACJE DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH
Była to wyjątkowa walka o lot do Rio, ostatnia szansa na udział w IO. Sześć zwycięskich spotkań było jej efektem. Biało-Czerwoni nie poddali się i osiągnęli cel, a radość zespołu i wszystkich kibiców była nie do opisania.
[img title=””]media/storage/images/c4c701d.jpg[/img]


LIGA ŚWIATOWA 2016
Nie był to najlepszy turniej dla Polaków, jednak tłumaczono to faktem nadchodzących Igrzysk, które były ważniejsze od zwycięstwa w Lidze Światowej. Mecze Final Six rozgrywane były w Tauron Arenie, która w większej części nie została wypełniona przez kibiców. Polacy rozpoczęli od wygranej z Francją, ale przegrana z serbskim zespołem (1:3) nie pozwoliła na dalszy udział w rozgrywkach. Reprezentantów Polski zabrakło w półfinale. Trzecie miejsce zajęli Francuzi, pokonując Włochów, a pierwsze Serbowie, po trzysetowym zwycięstwie z Brazylijczykami.
[img title=””]media/storage/images/47ea1cba6.jpg[/img]

[img title=””]media/storage/images/9d85df1a8.jpg[/img]

[img title=””]media/storage/images/7ec25829ed2.jpg[/img]IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
O mały włos od zawału byli polscy kibice… Emocji nie brakowało! Szybka wygrana z Egiptem, zwycięstwo po horrorze z Irańczykami, 3:0 z Argentyńczykami, kolejne trzysetowe zwycięstwo z Kubańczykami i… koniec marzeń o medalach. Polacy przegrali walkę o półfinał z Amerykanami, 0:3.
Złoto olimpijskie trafiło do reprezentantów Brazylii, po wygranej z Włochami (3:0), a brązowe medale do zawodników USA, po zwycięstwie w tie-breaku z Rosjanami.
[img title=””]media/storage/images/d8b7b79418f.jpg[/img]


KATOWICE – MECZ GWIAZD
Mecz Gwiazd w katowickim Spodku, połączony z oficjalnym zakończeniem gry w reprezentacji przez Pawła Zagumnego, był jednym z najciekawszych turniejów ostatniego czasu, pełen pozytywnych emocji i świetnej zabawy na boisku, a przede wszystkim na trybunach. Na parkiecie wystąpiły gwiazdy polskiej i światowej siatkówki, dowodząc, że dyscyplina ta to nie tylko zacięta rywalizacja, ale również dobra zabawa.
[img title=””]media/storage/images/fa8af815.jpg[/img]


PLUSLIGA 2016/2017
Ciężko o podsumowania, kiedy sezon rozgrywek w pełni, jednak można przyznać, że dzieje się na plusligowych boiskach dużo. Na zakończenie roku 2016, znaczną przewagę i pierwsze miejsce w klasyfikacji ma ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a za nią plasuje się zespół z Bełchatowa, Rzeszowa i Jastrzębia-Zdroju. Na końcu tabeli, szesnastą lokatę zajmuje zespół częstochowian.

 [img title=””]media/storage/images/81cf7531c2e011.jpg[/img]

 

LIGA MISTRZóW 2016/2017

W tegorocznej edycji Ligi Mistrzów bierze udział dwadzieścia najlepszych europejskich klubów wyłonionych drogą eliminacji. Wśród najlepszych są trzy polskie zespoły: Zaksa Kędzierzyn–Koźle, Asseco Resovia Rzeszów oraz PGE Skra Bełchatów.

 [img title=””]media/storage/images/521bc53afc.jpg[/img]


ZMIANY NA ŁAWCE TRENERSKIEJ
Warto w podsumowaniu wspomnieć także o zmianie trenera kadry Biało-Czerwonych. Współpracę z zespołem zakończyli Stephane Antiga i Philippe Blain, a PZPS ogłosił w grudniu nowego szkoleniowca – Ferdinanda De Giorgiego.
[img title=””]media/storage/images/4050d9bb5.jpg[/img]

[img title=””]media/storage/images/85a634f.jpg[/img]

 

 

Siatkarskie podsumowanie 2016 roku w obiektywie – na naszym Facebooku 🙂

 


inf. własna
fot. Monika Pliś


(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *