Siatkarze PGE Skry Bełchatów zdobywcami Pucharu Prezydenta Bydgoszczy

Siatkarze PGE Skry Bełchatów zdobywcami Pucharu Prezydenta Bydgoszczy

Przygotowania do startu rozgrywek wchodzą w decydującą fazę, w której zespoły z ekstraklasy testują aktualną formę w licznych meczach kontrolnych. Nie inaczej jest w przypadku PGE Skry Bełchatów i Łuczniczki Bydgoszcz.

Choć polskie zespoły rozpoczną ligowe zmagania dopiero pod koniec września, we wtorek bydgoscy kibice nie mogli narzekać na brak emocji związanych z miejscową drużyną. Podopieczni Jakuba Bednaruka, po oficjalnej prezentacji zespołu, zagrali spotkanie z PGE Skrą Bełchatów. Nie był to jednak tylko mecz kontrolny – zespoły zmierzyły się w walce o Puchar Prezydenta Bydgoszczy.

Pierwszy set pewnie wygrany przez bełchatowian nie zwiastował wyrównanej walki w kolejnych odsłonach meczu, jednak bydgoszczanie poprawili swoją grę i w dwóch kolejnych partiach prowadzili wyrównaną walkę z siatkarzami Skry. Mimo stawianego oporu, przyjezdnym wystarczyły trzy sety do sięgnięcia po zwycięstwo. Rozgrywający bełchatowian, Marcin Janusz, uznał, że wygraną można traktować jak dobry prognostyk przed zbliżającym się meczem o krajowy SuperPuchar. – Wygraliśmy 3:0 w naprawdę dobrym stylu i możemy być zadowoleni z naszej gry. Superpuchar już niedługo, myślę, że będziemy gotowi. – skomentował siatkarz.

Również Bartosz Bednorz, najskuteczniejszy z siatkarzy Skry w meczu z bydgoszczanami, jest pełen optymizmu przed zbliżającym się sezonem. – Jestem zadowolony z formy zespoły, jak i z mojej własnej. Cieszę się, że dostałem szansę, na którą czekałem cały poprzedni sezon. Zacząłem nowy rozdział. Nowy trener wprowadził w nas dużo pozytywnych emocji, co widać na boisku. – powiedział przed kamerą klubowej telewizji młody przyjmujący.

Łuczniczka Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów 0:3

(18:25, 26:28, 28:30)


Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiev (2), Goas (3), Jurkiewicz (6), Szalacha (3), Batagim (14), Filipiak (17), Kowalski A. (libero) oraz Gryc (1), Sieńko, Bobrowski
PGE Skra Bełchatów: Lisinac (5), Wlazły (12), Bednorz (20), Katic (6), Czarnowski (5), Łomacz (2), Piechocki (libero) oraz Janusz (1), Romać (2), Nedeljkovic (3)

 

Źródło: skra.pl/luczniczkabydgoszcz.pl

Fot.: M-volley.pl


(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *