Siatkówka plażowa: Brazylijskie pary zatańczyły sambę na plaży, piąta lokata polskiego duetu Fijałek i Bryl, druga polska para o krok od awansu do ćwierćfinału turnieju w Fort Lauderdale

Siatkówka plażowa: Brazylijskie pary zatańczyły sambę na plaży, piąta lokata polskiego duetu Fijałek i Bryl, druga polska para o krok od awansu do ćwierćfinału  turnieju w Fort Lauderdale

Turniej Swatch Major Series na Florydzie już bez udziału polskich par. Bardzo dobrą piątą lokatę ostatecznie zajęli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl a na dziewiątym miejscu uplasował się duet Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

 

Swój pierwszy turniej w takim zestawieniu Fijałek/Bryl mogą zaliczyć do bardzo udanych. Po  zaciętym spotkaniu w â?? pokonali hiszpanów Herrera/Gavira w trzech setach a los w ćwierćfinale skojarzył ich z  brazylijską parą Avaro/Saymon. Biało-czerwoni, którzy jako jedyni z polskich reprezentantów awansowali do ćwierćfinału, ulegli siatkarzom z Ameryki Południowej 0:2 ale 5.lokata na otwarcie nowego sezonu napawa optymizmem.

 

O krok od  fazy ćwierćfinałowej byli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy w grupie wygrali wszystkie spotkania i w drugiej rundzie przyszło im walczyć z mistrzami olimpijskimi Alison/Bruno. Polacy rozpoczęli z wysokiego ‘’C” punktując doświadczonego rywala. W efekcie pierwsza partia padła łupem polskiego duetu. Brazylijczycy jednak wzięli się za odrabianie strat, wygrywając drugą odsłonę i zdobywając dwupunktową przewagę w tie-breaku, dzięki której wyeliminowali naszych reprezentantów z turnieju.

1/8 finału:


Fijałek/Bryl – Herrera/Gavira 2:1 (25:23, 20:22, 15:12)


Kantor/Łosiak – Alison/Bruno 1:2 (21:16, 18:21, 13:15)

 

1/4 finału:


Fijalek/Bryl – Alvaro/Saymon 0:2 (14:21, 17:21)

W finałowych spotkaniach królami plaży były brazylijskie pary. Zwycięzcami zostały duety Larissa/Talita oraz Alvaro/Saymon. Finały  pocieszenia  dla Laboureur/Sude oraz Dalhaussera/Luceny.

 

Finał kobiet
Larissa/Talita – Agatha/Duda 2:0 (21:15, 21:18)

Finał pocieszenia / mecz o III miejsce

Laboreur/Sude – Sweat/Ross 2:0 (21:14, 21:14)

 Finał mężczyzn:

Alvaro/Saymon – Evandro/Andre 2:0 (21:15, 21:17)


Finał pocieszenia / mecz o III miejsce

Dallhausser/Lucena – Hyden/Doherty 2:1 (14:21, 21:13, 15:10)

 

 

Źródło: us.swatchseries.com

Fot. FIVB

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *