Siatkówka Plażowa: Charytatywny Mecz Gwiazd podczas Lewiatan Mazovia Beach Ball Przysucha

Wszystkich fanów siatkówki plażowej ale i amatorów wypoczynku i dobrej zabawy  organizatory SuperPucharu polski w siatkówce plażowej – Lewiatan Mazovia Beach Ball zapraszają do Przysuchy. W dniach 12-14 lipca nad Zalewem Topornia nie zabraknie sportowych emocji i atrakcji.

W tym roku turniej rozgrywany nad zalewem Topornia będzie jeszcze większym wydarzeniem i przejdzie największą jak do tej pory zmianę. Do rywalizacji dołączą również siatkarki, bowiem rozegrany zostanie turniej kobiet. W niedzielę 14 lipca, tuż przed najważniejszymi meczami w zawodach ponownie rozegrany zostanie Charytatywny Mecz Gwiazd, a fundusze zebrane w jego trakcie pomogą potrzebującemu dziecku z regionu.

 

W tym roku zebrani w trakcie Charytatywnego Meczu Gwiazd Superpucharu Polski Lewiatan Mazovia Beach Ball  pomagać będą Zuzi z okolic Przysuchy. Dziewczynka ma 9 lat i urodziła się z mukowiscydozą. Jest to choroba, która w znacznym stopniu uszkodziła jej układ oddechowy i pokarmowy jeszcze w życiu płodowym. Zuzia tuż po urodzeniu przeszła szereg skomplikowanych operacji w klinice w Warszawie. Na leczeniu i rehabilitacji przebywała przez półtora roku. – Mieszkamy na wsi. Dojazdy do Warszawy, leki, które po ostatniej reformie w służbie zdrowia są odpłatne oraz specjalne odżywianie mocno uszczupliły nasz rodzinny budżet. Rodzina jest spora, ponieważ Zuzia ma jeszcze trzy siostry. Zuzię wychowuję sama, pomimo starań moich oraz rodziny bez wsparcia osób trzecich nie poradzimy sobie z wysokimi kosztami leczenia – informuje mama dziewczynki, Monika Furcińska.

 

Mecz Gwiazd to będzie fantastyczna zabawa na boisku oraz na trybunach, a także siatkówka plażowa w zupełnie innym, wesołym wydaniu. A gwiazd świata siatkówki, sportu i  nie tylko na pewno nie zabraknie. Już teraz wiadomo, że w Przysusze będzie można spotkać: wyśmienitych siatkarzy, a wśród nich także byłych wielokrotnych reprezentantów Polski: Krzysztofa Ignaczaka, Daniela Plińskiego, Pawła Zagumnego, Grzegorza Boćka, Dominika Witczaka, Łukasza Wiśniewskiego, Jakuba Bucki, Wojciecha Żalińskiego. Swoją obecnością zaszczycą także: Rafał Rajkowski, Mirosław Przedpełski, Paweł Papke oraz reprezentant Polski w piłce ręcznej, Tomasz Rosiński. Jak zdradzają organizatorzy, nad zalew Topornia może przybyć jeszcze wielu znakomitych gości. – Na razie czekamy na to, jak rozwinie się sytuacja reprezentacji Polski siatkarzy, bo od tego bardzo zależy dyspozycyjność kilku zaproszonych naprawdę świetnych siatkarzy. Bardzo się cieszę, że już teraz aż tyle fantastycznych osób będzie brało udział w naszym Charytatywnym Meczu Gwiazd i pomagało wspólnie z nami małej Zuzi – mówi Piotr Skiba, organizator Superpucharu Polski mężczyzn i kobiet – Lewiatan Mazovia Beach Ball Przysucha 2019. – W tym roku siatkarsko w naszym kraju dzieje się naprawdę dużo, wiele osób z tego względu nie może pojawić się u nas osobiście, ale wspomagają nas jak tylko mogą – zdradza Piotr Skiba.

 

W czasie Charytatywnego Meczu Gwiazd kibice, którzy odwiedzą Przysuchę będą mogli spotkać swoich ulubieńców, porozmawiać, zrobić pamiątkowe zdjęcia, ale i nie tylko. W trakcie wydarzenia odbędzie się też wiele licytacji przedmiotów przekazanych przez znamienitych polskich sportowców. Będzie wiec można zyskać świetną pamiątkę, a przy okazji pomóc dziewięcioletniej Zuzi.

 

Charytatywny Mecz Gwiazd rozegrany zostanie w niedzielę, 14 lipca o godzinie 14:00. Po nim odbędą się mecze finałowe Lewiatan Mazovia Beach Ball Przysucha 2019.

 

 

Źródło: inf.prasowa  Beach Ball Przysucha

Fot. Kamil Pastusiak / Kampas Sport

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *