Siatkówka plażowa – Gstaad Major: Piąty tie-break Fijałka i Bryla, polski ćwierćfinał w szwajcarskim turnieju Swatch Major Series jednak dla Kantora i Łosiaka

Siatkówka plażowa – Gstaad Major: Piąty tie-break Fijałka i Bryla, polski ćwierćfinał  w szwajcarskim turnieju Swatch Major Series jednak dla Kantora i Łosiaka

Reprezentanci Polski wciąż radzą sobie bardzo dobrze w szwajcarskim Gstaad. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl rozegrali w sobotę dwa spotkania, które zakończyły się dla nich szczęśliwie w tie-breaku. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w dwóch setach w II rundzie pokonali natomiast  Szwajcarów i czeka nas tym samym polski  ćwierćfinał.

 

Szczęście do rozgrywania tie-breaków mają od początku turnieju Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. W I rundzie Polacy rozpoczęli spotkanie od wygranej partii, by w drugiej stracić prowadzenie w końcówce i ostatecznie ulec rywalom. Trzeci set jednak rozstrzygnęli  już na swoją korzyść. Atak w siatkę Łotyszy był równoznaczny z piłką setową, którą polska para wykorzystała i pokonała łotewski duet Samoilovs/Smedins 2:1.

W  popołudniowym spotkaniu II rundy turnieju na Fijałka i Bryla czekała już turniejowa “13” Gibb/Crabb Taylor, z którą także poradzili sobie Biało-czerwoni. To był już piąty trzysetowy pojedynek rozegrany w Gstaad przez  polski duet.

 

Równocześnie spotkanie o wejście do â??  toczyli na drugim boisku Piotr Kantor/Bartosz Łosiak ze Szwajcarami Geeler/Krattiger. Dwóch setów potrzebowali nasi reprezentanci, by zameldować się w ”polskim” ćwierćfinale. O prawo awansu do strefy medalowej zagrają bowiem  ze swoimi kolegami z drużyny narodowej.

 

 

I runda: Fijałek/Bryl [POL]Samoilovs/Smedins [LAT] 2:1 (21:19, 16:21, 15:12)

 

II runda : Fijałek/Bryl [POL]Gibb/Crabb Taylor [USA] 2:1  (19:21, 21:16, 15:12)

 

II runda: Kantor/Łosiak [POL] – Geeler/Krattiger [SUI] 2:0 (21:17, 21:12)

 

 

 

Źródło: inf.własna / hr.swatchmajorseries.com

Fot: FIVB

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *