Siatkówka plażowa: Krajowa czołówka i zagraniczne pary na Lewiatan Mazovia Beach Ball Przysucha

Już w piątek rusza piąty turniej Beach Ball. Po rocznej przerwie zawody w Przysusze rozegrają już nie tylko siatkarze. Po raz pierwszy w historii do rywalizacji w tej miejscowości przystąpią także siatkarki, a wszyscy powalczą o Superpuchar Polski. Do niewielkiej Przysuchy przyjedzie nie tylko czołówka krajowych par siatkówki plażowej. Turniej będzie mieć charakter międzynarodowy, ponieważ do Przysuchy wybierają się też pary m.in. z Czech i Litwy.

 

Ostatnie dni w Przysusze upływały pod znakiem ciężkiej pracy i budowy infrastruktury turniejowej. Przygotowania do Superpucharu Polski Lewiatan Mazovia Beach Ball Przysucha 2019 szły pełną parą i tak naprawdę pozostały już tylko kosmetyczne poprawki przed startującymi w piątek zawodami. Jeśli chodzi o sam turniej wiadomo już, że nad zalew Topornia przyjedzie czołówka polskich par plażowych kobiet i mężczyzn. Mimo że jednocześnie będzie odbywać się także inny turniej eliminacyjny liderzy rankingu mistrzostw Polski, a także zawodniczki i zawodnicy z kolejnych miejsc zawitają do Przysuchy.
W sumie do turnieju męskiego zgłosiło się 29 par, natomiast o Superpuchar kobiet walczyć będzie 15 duetów. Co ciekawe, w zawodach zagrają również teamy zagraniczne. W turnieju siatkarek z dziką kartą wystąpi para Kubickova/Kvapilova, która na co dzień walczy na światowych plażach i niedawno zdobyła srebrne medale w dwugwiazdkowym turnieju World Tour w chińskim Qidong. W Przysusze zagra też męska dwójka z Czech Hadrava/Dzavoronok. Obu zawodników wszyscy kojarzą z występów w hali. Drugim zagranicznym duetem w turnieju siatkarzy będą Litwini Petravicius/Vaskelis, dla których będą to drugie w tym sezonie zawody w Polsce. Wcześniej para litewska zajęła piąte miejsce w Płocku.
Co wyróżnia też przysuskie zmagania pośród pozostałych turniejów eliminacyjnych mistrzostw Polski to pula nagród. Zarówno w przypadku turnieju kobiet, jak i mężczyzn rywalizacja toczyć się będzie o najwyższą pulę, a co za tym idzie także liczbę punktów rankingowych. Siatkarze walczyć będą o pulę w wysokości 30 000 zł oraz nagrody rzeczowe o wartości 5000 zł. W turnieju siatkarek pula nagród rzeczowych jest taka sama, natomiast pula nagród pieniężnych to 20 000 zł. Zarówno wśród kobiet, jak i wśród przyznana zostanie nagroda dla MVP turnieju w wysokości 1000 zł. Mnogość atrakcji to również mocna strona turnieju Beach Ball w Przysusze. Przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Ministerstwem Sportu i Turystyki zorganizowany zostanie piknik, który obfitować będzie w strefy aktywności od Zumby i fitnessu, przez siatkówkę plażową, aż po bardzo ciekawy skimbording, nordic walking i wiele innych zajęć przygotowanych pod kątem rozrywki dla całych rodzin.
Rozgrywki Superpucharu Polski Lewiatan Mazovia Beach Ball Przysucha 2019 wystartują w piątek o godzinie 9:00. Rozpoczęcie ostatnich meczów tego dnia zaplanowano na godzinę 18:00. W takich samych godzinach zmagania toczyć się będą w sobotę. Niedzielę o godzinie 9:00 otworzą ćwierćfinały mężczyzn, a o godzinie 14:00 rozegrany zostanie Charytatywny Mecz Gwiazd, w czasie którego odbędą się licytację wielu ciekawych pamiątek przekazanych m.in. przez reprezentantów Polski – zarówno halowych, jak i plażowych. Następnie rozpoczną się najważniejsze mecze turnieju, a około godziny 17:30 zmagania zakończy uroczysta ceremonia medalowa. Po niej zaplanowano ostatni punkt w programie wydarzenia – Galę Disco Polo.

 

Źródło: inf.prasowa / pspr.com.pl
Fot. Kamil Pastusiak / Kampas Sport

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *