Siatkówka Plażowa: Na inaugurację sezonu turniej Swatch Major Series w Fort Lauderdale

Siatkówka Plażowa: Na inaugurację sezonu turniej Swatch Major Series w Fort Lauderdale

Bogaty sezon siatkówki plażowej oficjalnie rozpoczęty! Gospodarzem pierwszego turnieju z cyklu World Tour, który rozpoczął się we wtorek, 7 lutego jest  amerykańskie Fort Lauderdale. W turnieju głównym zagrają aż cztery polskie męskie pary. Są przetasowania w składach osobowych.

 

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ( FIVB)  zaproponowała kilka zmian na ten sezon. W miejsce turniejów Grand Slam czy Open wprowadzono kategorię pięciogwiazdkową. Najwyższe w hierarchii to turnieje z cyklu Swatch Major Series a pierwszym z nich jest rozgrywany w dniach 7 – 12 lutego w Fort Lauderdale ( pozostałymi gospodarzami będą Porec, Gstaad, Hamburg).

 

 

W prestiżowym turnieju na  plażach Florydy udział biorą cztery polskie męskie pary. Trzy z  nich przystąpią do walki bez eliminacji: Piotr Kantor/Bartosz Łosiak, Grzegorz Fijałek/Michał Bryl oraz Mariusz Prudel/Kacper Kujawiak.

Do turnieju głównego awansowali zaś Jakub Szałankiewicz  z Maciejem Rudolem, którzy w dwóch setach pokonali izraelską parę.

 

Nowy sezon to także zmiany kadrowe i przetasowania w składach. Nowym trenerem najlepszego żeńskiego duetu Kingi Kołosińskiej / Moniki Brzostek został serbski szkoleniowiec Srdjan Veckov, zaś  stanowisko trenera męskiej kadry objął Grzegorz Klimek.  


Ponadto najbardziej doświadczona eksportowa para Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel postanowiła  spróbować sił w innych duetach i tak Fijałek w tym sezonie powalczy z Michałem Brylem a Prudel  będzie grał u boku Kacpra Kujawiaka.


W wyniku zakończenia kariery sportowej przez Michała Kądziołę, nowym partnerem grającego z nim dotychczas w parze Jakuba Szałankiewicza został Maciej Rudol.

 

[img title=”Kalendarz imprez plażowych 2017. Fot.fivb.org”]media/storage/images/a6d119f.jpg[/img]

 

 

Największym „plażowym” wydarzeniem tego roku będą Mistrzostwa Świata w Austrii, które zostaną rozegrane  w dniach 28 lipca do 6 sierpnia. Ponadto pary powalczą o punkty w turniejach rangi World Tour, gdzie jeden z nich  został zaplanowany na  19 – 23 lipca w Olsztynie.

 

 

Pozostałe zawody World Tour odbędą się w: Iranie (Wyspa Kisz); Brazylii (Maceio); Holandii (Haga); Chinach (Xiamen i Fuzhou); Czechach (Praga); Szwajcaria (Lucerna); Norwegia (Stavanger).

 

 

Źródło: opracowanie własne / fivb.org / swatchmajorseries.com

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *