Siatkówka plażowa: Piotr Kantor z nagrodą za plażowy sezon 2015 – 2016

Siatkówka plażowa: Piotr Kantor z nagrodą  za plażowy sezon 2015 – 2016

Popularny „Kanty” został nagrodzony przez międzynarodową federację siatkarską (FIVB) za największy postęp zrobiony w trakcie ostatniego cyklu World Tour. Drugi raz z rzędu najlepszym graczem sezonu został Bruno Oscar Schmidt.

 

Piotr Kantor ma się z czego cieszyć, bo po raz pierwszy zdobył taką nagrodę. Nie ma co się dziwić międzynarodowej federacji siatkarskiej (FIVB), że to właśnie Polak został wybrany. Fani siatkówki na piasku na pewno zauważyli postęp plażowicza.

Mniej zorientowani powinni dowiedzieć się,  że Piotrek wraz z Bartkiem Łosiakiem w ostatnim sezonie wygrali prestiżowy turniej rangi World Tour w Rio, a w Kiszu (Iran), Dausze i Moskwie uplasowali się na najniższym stopniu podium. Co więcej,  przez dłuższy  czas prowadzili w rankingu światowym World Tour.

 

 

Pozostałe nagrody powędrowały do Łotysza Janisa Smedinsa (najlepszy atakujący), Włocha Paolo Nicolaiego (najlepszy blokujący) i do Brazylijczyka Evandro (najlepszy serwujący).

 

 

Z radością informujemy, że wiadomości ze świata plażówki  na dobre zagoszczą w serwisie. Pojawią się felietony, relacje z zawodów i wiele innych. Wprawdzie do sezonu plażowego zostało jeszcze dużo czasu, jednak już został  opublikowany kalendarz imprez  na sezon 2016/17. Według wstępnych informacji pierwsze zawody z cyklu World Tour odbędą  się już w lutym!

 

 

Opracował: Paweł Olejarczyk

Źródło: inf.własna / fivb.org

Fot. fivb.org

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *