Siatkówka plażowa – PoreÄ? Major: Polki zakończyły zmagania w Chorwacji, trzy męskie pary ze zmiennym szczęściem drugiego dnia turnieju głównego – wyniki z 29 czerwca

Jedyny żeński polski duet po przegranej w tie-breaku z niemiecką parą Bieneck/Schneider zakończył rywalizację w turnieju na 17.miejscu. W turnieju z cyklu Swatch Major Series w chorwackim PoreÄ?  wciąż w fazie grupowej grają Polacy, którzy w czwartek zanotowali dwie porażki i zwycięstwo na koniec dnia..

Nie udało się Polkom Kindze Kołosińskiej i Jagodzie Gruszczyńskiej pokonać niemieckiego duetu Bieneck/Schneider. Mimo dobrze rozpoczętego meczu od wygranego seta, w kolejnych już musiały uznać wyższość rywalek zza zachodniej granicy i zakończyły udział w turnieju na 17.pozycji.

U Panów zwycięstwo przyszło dopiero na koniec dnia. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl okazali się lepsi od Autriaków, wygrywając 2:0. Porażki zanotowali Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol w starciu z brazylijskim duetem Pedro Solbe/Guto Carval. Niełatwe zadanie mieli Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem, którzy nie ugrali seta w konfrontacji z siatkarzami plażowymi z Płw. Apenińskiego – parze Ranghieri/Carambula.

Wyniki – czwartek, 29 czerwca:

Gr.E Day/Hochevar (USA) – Kołosińska/Gruszczyńska [POL] 2:0 (21:19, 21:18)

Bieneck/Schneider [GER] – Kołosińska/Gruszczyńska [POL] 2:1 (15:21, 21:15, 15:6)

Gr.D Fijałek/Bryl [POL] – Ermacora/Pristauz-Te [AUT] 2:0 (21:16, 21:18)

Gr.F Kantor/Łosiak [POL] – Ranghieri/Carambula [ITA] 0 :2 (13:25, 25:27)

Gr.H Pedro Solbe/Guto Carval [BRA] – Szałankiewicz/Rudol [POL]  2:0 (21:15, 21:13)

Źródło:  inf.własna / hr.swatchmajorseries.com

Fot: swatchmajorseries