Siatkówka plażowa – PoreÄ? Major: Wygrana Brazylijczyków i Kanadyjek. Szałankiewicz i Rudol kończą udział w chorwackim turnieju z 5.lokatą

Siatkówka plażowa – PoreÄ? Major: Wygrana Brazylijczyków i Kanadyjek. Szałankiewicz i Rudol kończą udział w chorwackim turnieju z 5.lokatą

Nie udało się jedynym polskim reprezentantom w tej fazie turnieju awansować do strefy medalowej. Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol po wygranej z brazylijską parą Evandro/Andre Loyola w ćwierćfinale musieli uznać wyższość Rosjan i ostatnie zakończyli udział w turnieju w Porec na 5.miejscu. Ze zwcyięsta w turnieju mogą się cieszyć Brazylijczycy edro Solberg i Gustavo Albrecht Carvalhaes „Guto” oraz Kanadyjki Sarah Pavan i Melissa Humana-Paredes.

 

Początek dnia dla Polaków był bardzo udany. Tie-break zadecydował o wygranej w konfrontacji z brazylijską parą Evandro/Andre Loyola i dał parze Szałankiewicz/Rudol awans do ćwierćfinału, w którym polscy siatkarze zmierzyli się z duetem Stoyanovskiy/Yarzutkin. Pierwsza partia spotkania, którego stawką był awans do walki o medale  padła łupem Rosjan. Szałankiewicz  z Rudolem zdołali przedłużyć losy tego meczu ale już w tie-breaku to rywal  mógł cieszyć się z awansu do czwórki.

Polacy zakończyli turniej na wysokim 5.miejscu, najwyżej z polskich par.

W pięciogwiazdkowym turnieju z cyklu Swatch Major Series triumfowali Pedro Solberg i Gustavo Albrecht Carvalhaes „Guto”, którzy w wielkim finale pokonali Włochów Paolo Nicolaia i Daniele Lupo 2:1 (18:21, 25:13, 15:9).

W zmaganiach kobiet najlepsze okazały się Kanadyjki Sarah Pavan i Melissa Humana-Paredes, które w decydującym meczu w sobotę wygrały z Czeszkami Barborą Hermannovą i Marketą Slukovą 2:1 (32:34, 21:12, 15:6).

 

II runda fazy play-off:

Szałankiewicz/Rudol POL] – Evandro/Andre Loyola [BRA] 2:1 (21:16, 19:21, 15:11)

 

¼ finału:

Stoyanovskiy/Yarzutkin [RUS] – Szałankiewicz/Rudol [POL] 2:1 (21:17, 19:21, 17:15)


Mecz o  3.miejsce

Stoyanovskiy/Yarzutkin [RUS]-Alison/Bruno [BRA] 0:2 ( 5:21, 18:21)

Mecz finałowy:

Pedro Solberg/Guto Carvalhaes [BRA] – Lupo/Nicolai  [ITA] 2:1 (18:21, 25:23,15:9)

Źródło:  inf.własna / hr.swatchmajorseries.com

Fot. swatchmajorseries

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *