Siatkówka plażowa : Znamy wstępny kalendarz cyklu World Tour 2017

Siatkówka plażowa : Znamy wstępny kalendarz cyklu World Tour 2017


Międzynarodowa Federacja Siatkarska (FIVB) ogłosiła wstępny kalendarz World Tour 2017 w siatkówce plażowej. Zaszły ogromne zmiany.

 

Nie będzie już dobrze znanych turniejów rangi Grand Slam lub Open. Zostaną one zastąpione turniejami określanymi gwiazdkami: 1*, 2*, 3*, 4* i 5*. Zgodnie z przewidywaniami, pierwsza impreza  odbędzie się w lutym w Stanach Zjednoczonych.

 

Największym „plażowym” wydarzeniem tego roku będą Mistrzostwa Świata w Austrii, które zostaną rozegrane  w dniach 28 lipca do 6 sierpnia. Turniej w Polsce został zaplanowany  na  19-23 lipca. Miejsce będzie znane dopiero na początku 2017 roku.


Przypomnijmy, że ostatnie turnieje odbyły się w Olsztynie. Pozostałe zawody odbędą się w: Iranie (Wyspa Kisz); Brazylii (Maceio); Holandii (Haga); Chinach (Xiamen i Fuzhou); Czechach (Praga); Szwajcaria (Lucerna); Norwegia (Stavanger).

 

Dodatkowo, w kalendarzu zostało zarezerwowane miejsce na turnieje Swatch Major Series. Gospodarzami poszczególnych eventów będą amerykańskie Fort Lauderdale, chorwacki Porec, szwajcarskie Gstaad i  niemiecki Hamburg. Decyzja, kto zorganizuje finał  cyklu Swatch Major Series , zostanie podjęta początkiem  przyszłego roku.

 

[img title=””]media/storage/images/7a79b6.jpg[/img]

Opracował : Paweł Olejarczyk

Źródło: inf.własna / fivb.org

Fot. M-volley

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *