Snow Volley 2017 zawita do Wisły i Białki Tatrzańskiej

Snow Volley 2017 zawita do Wisły i Białki Tatrzańskiej

 Kolejna edycja polskiego turnieju siatkówki na śniegu odbędzie się na placu Hoffa w Wiśle (18-19 lutego) oraz na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej (4-5 marca). Już na miesiąc przed pierwszymi zawodami widać bardzo duże zainteresowanie.

Czym właściwie jest Snow Volleyball? Pierwsze zawody siatkówki na śniegu rozegrano w 2009 roku w austriackim Wagrain (co ciekawe nadal organizowane są tam turnieje Snow Volley). Zawody okazały się wielkim sukcesem, więc postanowiono utworzyć cykl turniejów śniegówki – Snow Volleyball Tour. Od 2016 roku zawody są rozgrywane pod nazwą CEV Snow Volleyball Tour.

 

Ubiór siatkarzy (siatkarek również) jest nietypowy. Grają oni w korkach piłkarskich, bieliźnie termicznej, kurtach bądź dresach. Warto podkreślić, że to Polak, Michał Matyja, jest mistrzem świata w tej dyscyplinie.

 

Wszystkich fanów oraz osoby, które chciałyby spróbować sił w siatkówce na śniegu zapraszamy do Wisły oraz do Białki Tatrzańskiej na turnieje Snow Volley. Zapisów dokonywać można na stronie: plaza.a15.pl/zgloszenia2017/modul,plaza-zawodnicy,zglos.html

 

Nadesłał Paweł Olejarczyk

Źródło/Fot.: snowvolleyball.at

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *