Stephane Antiga nie będzie dłużej selekcjonerem polskiej kadry

Stephane Antiga nie będzie dłużej selekcjonerem polskiej kadry

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zdecydował o nie przedłużaniu współpracy ze Stephanem Antigą w roli trenera reprezentacji Polski mężczyzn. Jego kontrakt wygasa z końcem 2016 roku. W czasie 3 lat pracy francuski trener poprowadził polską reprezentację do historycznego złota podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku.

Chcemy serdecznie podziękować Stephanowi Antidze za profesjonalizm, rzetelność i pasję, która towarzyszyła jego pracy w latach 2014-2016 – powiedział prezes PZPS, Jacek Kasprzyk. – Niewątpliwą zasługą trenera Antigi było mistrzostwo świata wywalczone w znakomitym stylu przed dwu laty oraz awans do turnieju olimpijskiego Rio de Janeiro 2016. Zarząd Polskiego Związku Polskiego Siatkowej życzy trenerowi dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów – dodał Kasprzyk.

Pod kierunkiem Stephana Antigi Reprezentacja Polski rozegrała 91 spotkań o punkty zwyciężając w 62. Podczas trzech sezonów współpracy biało-czerwoni zostali mistrzami świata (2014), zdobyli brązowy medal Pucharu Świata (2015), zajęli 5. miejsce w mistrzostwach Europy, odpowiednio 8, 4 i 5 lokaty w Lidze Światowej oraz awansowali do turnieju olimpijskiego, w którym zajęli 5. miejsce.

Selekcjoner poprowadził polskich siatkarzy łącznie w 112 meczach.

Informacja o nowym trenerze reprezentacji ma pojawić się w ciągu miesiąca.


Inf. własna / pzps.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *