Światowa siatkówka w Krośnie w dniach 14 – 16 września

Światowa siatkówka w Krośnie w  dniach 14 – 16 września

   

Jubileuszowy X Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna rozpoczyna się już w czwartek. W tym roku, obok Asseco Resovii Rzeszów, zaprezentuje się włoska GI Group Monza oraz nowa drużyna Zbigniewa Bartmana, argentyńskie UPCN San Juan. W ostatniej chwili z udziału w turnieju wycofała się Calzedonia Verona, ale w ich miejsce organizatorzy potwierdzili udział wielokrotnego mistrza Ukrainy, Lokomotivu Charków.

 

Turniej w Krośnie z roku na roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem sponsorów, kibiców i zespołów. Tegoroczna, dziesiąta już edycja jest jednym z etapów przygotowań Asseco Resovii Rzeszów do sezonu ligowego.

 

Siatkówkę na światowym poziomie będzie można oglądać w Krośnie w dniach 14 – 16 września, kiedy to na parkiet wybiegną przedstawiciele włoskiej ekstraklasy, Gi Group Monza oraz siatkarze argentyńskiego UPCN San Juan Voley Club, w którym od tego sezonu występuje Zbigniew Bartman.

Argentyńczycy spędzą w Polsce jeszcze  kolejne dni. W dniu 19 września zagrają spotkanie sparingowe z  podopiecznymi Roberto Serniottiego w Leżajsku.

Z przyczyn niezależnych od organizatora, do Polski nie przyjedzie drugi potwierdzony włoski zespół, Calzedonia Verona, który w ostatniej chwili zmienił plany sparingowe. W turnieju wystąpi natomiast wielokrotny mistrz Ukrainy, drużyna Lokomotiv Charków.

 

 

 

Turniej połączony jest z akcją zbiórki krwi pod hasłem PRZYJDŹ – ODDAJ KREW. Akcja prowadzona będzie w punkcie krwiodawstwa w szpitalu przez cały tydzień, a w dniu 23 września przed Halą Widowiskowo-Sportową przy ulicy Bursaki. Wszyscy uczestnicy akcji krwiodawstwa na hasło KROŚNIEŃSKA SIATKóWKA otrzymają bezpłatny karnet na mecze KSS Karpaty Krosno w sezonie 2017/2018.

 

Szczegółowe informacje o biletach są dostępne na stronie internetowej organizatora.

 

 

TERMINARZ SPOTKAŃ:

 

14.09 (czwartek)

17:00 GI Group Monza  – UPCN San Juan Voley Club

19:30 Asseco Resovia Rzeszów – Lokomotiv Charków

 

15.09 (piątek)

17:00 GI Group Monza – Asseco Resovia Rzeszów

19:30 UPCN  San Juan Volley Club  – Lokomotiv Charków

 

16.09 (sobota)

17.00 Lokomotiv Charków –GI Group Monza

19:30 UPCN  San Juan Voley Club – Asseco Resovia Rzeszów

 

 

 

 

Źródło: oprac.własne / karpaty-krosno.pl

Fot. karpaty-krosno.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *