Transfer: Młodość na rozegraniu w Warszawie. Antoine Brizard oficjalnie w ONICO Warszawa

Transfer: Młodość na rozegraniu w Warszawie. Antoine Brizard oficjalnie w ONICO Warszawa

Reprezentant Francji, Antoine Brizard, oficjalnie dołączył do ekipy ONICO Warszawa . Perspektywiczny zawodnik przez dwa sezony będzie kierował grą stołecznego klubu.

ONICO Warszawa jest pierwszym zagranicznym klubem Antoine’a Brizarda w karierze. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął w Paris Volley, gdzie grał w latach 2012-2015. Przez ostatnie dwa sezony bronił zaś barw Spacer’s Toulouse, z którym wywalczył niedawno wicemistrzostwo Francji.

Informacja o transferze utalentowanego 22-letniego Francuza, który aktualnie przebywa na zrupowaniu swojej reprezentacji, pojawiła się już kilka tygodni temu  i została przekazana przez jego menadżera na jednym z portali społecznościowych. Nowy nabytek został oficjalnie zaprezentowany dopiero dziś. Rozgrywający podpisał dwuletni kontrakt i będzie walczył o miejsce w szóstce z Janem Firlejem, który w minionym sezonie już pokazał się z dobrej strony na parkiecie.

Z parafowania umowy zadowolony był także sam zawodnik.

– Gra w Polsce zawsze była moim marzeniem. Teraz będę mógł je spełnić – uśmiechnął się. – Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że propozycja z PlusLigi przyjdzie tak szybko – przyznał. – Kiedy dostałem ofertę z ONICO Warszawa, nie wahałem się długo. To projekt stworzony dla mnie! Do tego będę miał przyjemność pracować ze Stéphanem Antigą, który był doskonałym siatkarzem i jest świetnym trenerem – skomentował Brizard.

Sam Paweł Zagumny wiąże duże nadzieje z zakontraktowaniem  reprezentanta Francji.

– To materiał na klasowego rozgrywającego i solidne wzmocnienie naszego klubu – ocenił Zagumny. – Po dobrym sezonie w lidze francuskiej, przyszedł czas na Polskę. Z Brizardem wiążemy duże nadzieje. Nie będzie przesadą, jak nazwę go przyszłością rozegrania w Europie. Wierzę, że talent Francuza w PlusLidze będzie rósł bardzo szybko – zakończył jeden z  najlepszych polskich zawodników.

 

Źródło:inf.prasowa / onicowarszawa.pl

Fot. Lequipe.fr

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *