Transfery: Adam Kowalski zamienił Częstochowę na Łuczniczkę Bydgoszcz

Transfery: Adam Kowalski zamienił Częstochowę na Łuczniczkę Bydgoszcz

 Dwuletnim kontraktem z Łuczniczką Bydgoszcz związał się Adam Kowalski., Transfer libero praktycznie domyka skład bydgoskiego zespołu na  nadchodzący sezon.

 

Łuczniczka Bydgoszcz zakontraktowała  kolejnego zawodnika. Nowym libero zespołu dowodzonego przez Jakuba Bednaruka został wychowanek Norwidu Częstochowa i były zawodnik AZS-u, Adam Kowalski. Siatkarz związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

                                                                                   

Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale na swoim koncie z czasach występów w Norwidzie Częstochowa ma dwa srebrne krążki mistrzostw Polski kadetów (2010r., 2011r.) oraz dwukrotnie wywalczył złoty medal mistrzostw Polski juniorów (2012r., 2013r.). Dodatkowo wybrano go najlepszym libero MPJ w 2013 roku. W PlusLidze zadebiutował w Cerradzie Czarnych Radom, których barw bronił przez trzy lata. W minionym sezonie grał w AZS-ie Częstochowa, będąc podstawowym libero zespołu.

 

Zaraz po zakończeniu sezonu ligowego pojawiła się propozycja z Bydgoszczy. Wiem też, że nowy trener Łuczniczki – Kuba Bednaruk widział dla mnie miejsce w składzie, co miało dla mnie duże znaczenia. Na pewno klub jak i ja osobiście chcemy poprawić rezultaty, jakie osiągnęliśmy w ostatnim sezonie. Myślę, że ta nowa drużyna, która powstaje będzie miała na to spore szanse. Chciałbym, abyśmy dzięki dobrej pracy robili z każdym dniem krok do przodu, a wtedy o wyniki będziemy mogli być spokojni – powiedział libero, Adam Kowalski.

 

Źródło: inf.prasowa / luczniczkabydgoszcz.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *