Transfery: Andrea Gardini od nowego sezonu szkoleniowcem Zaksy Kędzierzyn – Koźle

Transfery: Andrea Gardini od nowego sezonu szkoleniowcem Zaksy Kędzierzyn – Koźle

Włodarze klubu z Kędzierzyna-Koźla oficjalnie potwierdzili, że od nowego sezonu szkoleniowcem aktualnego mistrza Polski będzie Andrea Gardini.

 

W związku z objęciem posady trenera reprezentacji Polski przez Ferdinando de Giorgiego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stanęła przed wyzwaniem pozyskania nowego szkoleniowca na kolejny sezon. Nowym trenerem Klubu został jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy w historii czyli Andrea Gardini.

 

Jestem bardzo szczęśliwy, że rozpocznę pracę w klubie o tak wielkich tradycjach. Dla mnie jako trenera to ogromne wyzwanie i wyróżnienie. ZAKSA bez wątpienia aktualnie jest najlepszym klubem w Polsce. Wierzę, że również w kolejnym sezonie wspólnie mamy możliwość stworzenia wielkiego,kompletnego zespołu- o podjętej decyzji i przyszłości w ZAKSIE mówił Andrea Gardini. Bardzo się cieszę, że otrzymałem szansę pracy w takim klubie, zdaję sobie sprawę jak wielka szansa przed nami – dodał nowy szkoleniowiec.

 

Andrea Gardini to wielokrotny reprezentant Włoch, nowy szkoleniowiec ZAKSY w barwach narodowych Italii zanotował 418 występów. W swojej zawodowej karierze Gardini 7 razy sięgał po tytuły mistrza kraju, trzykrotnie zostając mistrzem świata (1990, 1994, 1998), cztery razy stając na najwyższym podium mistrzostw Europy, w Sydney (w 2000r) zdobywając również brąz igrzysk olimpijskich. Nie jest to jednak koniec długiej listy sukcesów Gardiniego, jako zawodnik triumfował również w takich rozgrywkach jak Liga Światowa, Puchar Świata. Sukcesy i dokonania Andrei Gardiniego zostały docenione, nowy trener ZAKSY jest członkiem amerykańskiej galerii sław siatkarskich – Volleyball Hall of Fame.

 

Po zakończeniu kariery siatkarza Andrea Gardini w Modenie pełnił rolę dyrektora sportowego, w 2011 roku wrócił na siatkarskie parkiety, tym razem w roli szkoleniowca. W latach 2011-2013 jako asystent Andrei Anastasiego pracował z reprezentacją Polski. Aktualnie prowadzi AZS Olsztyn, aby w kolejnym sezonie (2017/2018) przejąć stery w po Ferdinando de Giorgim w ZAKSIE.

 

Źródło: inf.prasowa zaksa.pl

Fot. M-volley

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *