Transfery: Argentyński przyjmujący nowym siatkarzem GKS-u Katowice

Transfery: Argentyński przyjmujący nowym siatkarzem GKS-u Katowice

Katowicki klub zakontraktował argentyński talent na pozycji przyjmującego, Gonzalo Quirogę. Tym samym klub ze Śląska zamknął budowę składu na sezon 2017/2018.

24-letni Gonzalo Quiroga karierę siatkarską rozpoczął w rozgrywkach uniwersyteckich NCAA, gdzie reprezentował barwy UCLA Bruins, by następnie przenieść się do Serie A, gdzie grał w drużyny z Padwy. Po dwóch sezonach spędzonych w lidze włoskiej postanowił spróbować swoich sił w rodzimych rozgrywkach, broniąc barw Obras Sanitarias de San Juan. Z Argentyny przeniesie się do katowickiego GKS-u, by w klubie z Górnego Śląska rozegrać swój pierwszy sezon w PlusLidze. – Zależało nam na zwiększeniu rywalizacji na pozycji przyjmującego. Quiroga cieszy się bardzo dobrą opinią. To bardzo dobry zawodnik i powinien być dla nas dużym wzmocnieniem. Przed nim pierwszy sezon w PlusLidze i wiemy, że traktuje to jako wielkie wyzwanie. Bardzo zależy mu na pokazaniu się z jak najlepszej strony – skomentował Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u.

Argentyński przyjmujący ma za sobą debiut w lidze światowej (w tym sezonie dla swojej drużyny zdobył 45 punktów), a na koncie medale młodzieżowych rozgrywek. Gonzalo Quiroga jest ostatnim wzmocnieniem GKS-u, co oznacza, że katowicki klub zakończył budowę składu na następny sezon. Już piewszego sierpnia katowiczanie rozpoczną przygotowania do startu rozgrywek.

Źródło: inf.własna/siatkowka.gkskatowice.eu
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *