Transfery: Argentyński rozgrywający, Nicolas Uriarte, kończy czteroletnią współpracę z PGE Skrą Bełchatów

Transfery: Argentyński rozgrywający, Nicolas Uriarte, kończy  czteroletnią współpracę z PGE Skrą Bełchatów

       

Argentyński rozgrywający, Nicolas Uriarte od nowego sezonu zmieni barwy klubowe i nie będzie już zawodnikiem PGE SKRY Bełchatów.

Nicolas Uriarte związany był z PGE Skrą Bełchatów przez cztery lata, w których poprowadził klub  do zwycięstwa w Mistrzostwach Polski (2014), Pucharze Polski (2016), Superpucharze (2014) oraz do wicemistrzostwa Polski (2017) i dwukrotnie brązowego medalu Mistrzostw Polski (2015, 2016). Dla bełchatowskiego klubu zdobył w tym czasie 337 punktów w PlusLidze (124 blokiem, 118 atakiem i 95 zagrywką).

Zanim Uriarte trafił do  polskiej ligi  w sezonie 2013- 2014, najpierw występował w swojej ojczyźnie, by potem przenieść się do ligi włoskiej. Grał w zespołach Zinella Volley Bolonia i M. Roma Volley. Po zakończeniu sezonu siatkarz wrócił do Argentyny, dołączając do Boca Rio Uruguay Seguros.   

Kontrakt z siatkarzem, jak podają władze klubu, nie został przedłużony. Za rozegranie od nowego sezonu będzie odpowiadał reprezentant Polski, Grzegorz Łomacz (transfer z Cuprum Lubin).

[img title=””]media/storage/images/ea7032b49ba.jpg[/img]

PGE Skra, która oprócz walki o medale na rodzimym podwórku, będzie występowała także w Lidze Mistrzów, jest na etapie kompletowania składu. Jeszcze w trakcie sezonu udało się zatrzymać podstawowego środkowego, Srecko Lisinaca. Nowe umowy podpisali także Karol Kłos i Robert Milczarek oraz kapitan zespołu i  największa jego gwiazda, Mariusz Wlazły. Michał Winiarski zakończył swoją długoletnią i  bogatą karierę zawodniczą, a  szkoleniowiec Philippe Blain będzie pracował z kadrą Japonii.

 

Źródło:  inf.prasowa / skra.pl

Fot: M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *