Transfery: As reprezentacji Francji nie będzie kontynuował gry w ZAKSIE. Kevin Tillie zmienia barwy klubowe

Transfery: As reprezentacji Francji nie będzie kontynuował gry w ZAKSIE. Kevin Tillie zmienia barwy klubowe

Sporych zmian w składzie mistrza Polski na kolejny sezon ciąg dalszy. Z klubem pożegnał  się as reprezentacji Francji, Kevin Tillie.

Aktualny mistrz Polski odkrywa kolejne karty. Na piątkowej konferencji prasowej, na której oficjalnie zaprezentowany został nowy szkoleniowiec Andrea Gardini, włodarze klubu poinformowali także, że barw ZAKSY nie będzie już bronił Kevin Tillie.

Reprezentant Francji, który przez większość czasu gry w Kędzierzynie stanowił o sile zespołu, zdobył dwa tytuły mistrza Polski, triumfował z ZAKSĄ w Pucharze Polski, gdzie otrzymał nagrodę dla najlepszego przyjmującego tejże imprezy.

[img title=””]media/storage/images/b80ffb5b.jpg[/img]

Do ZAKSY Kevin Tillie trafił z tureckiego Arkasu Izmir. Wcześniej siatkarz występował na parkietach ligi francuskiej, włoskiej, dwa sezony spędził w Kanadzie, przez rok grał w lidze uniwersyteckiej w Stanach Zjednoczonych. Przygodę z kędzierzyńską ekipą zawodnik rozpoczął w szczęśliwym dla siebie 2015 roku, kiedy z Team Yavbou zdobył mistrzostwo Europy i wygrał Ligę Światową.

– Po zakontraktowaniu Mauricio Torresa i Sama Deroo oraz ważnego kontraktu Benjamina Toniuttiego nie mamy możliwości myślenia o Kevina Tillie jako o graczu składu podstawowego. Jego potencjał nie pozwala nam traktować go tylko jako zmiennika Sama –  wyjaśnia decyzję o odejściu Kevina Tillie prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Sebastian Świderski.

Problemy zdrowotne wykluczyły Francuza z końcówki sezonu ligowego. Po krótkim okresie absencji  w początkowej fazie sezonu, powrócił na boisko w połowie listopada 2016 roku, by być kluczową postacią swojego zespołu w Pucharze Polski. Potem jednak nabawił się urazu barku, który zmusił go do poddania się operacji. Tillie w marcu przeszedł zabieg, a aktualnie przechodzi okres rekonwalescencji.

 

Mistrz Polski przemeblowuje skład na kolejny sezon. Poza Kevinem Tilliem, Grzegorzem Boćkiem i Dominikiem Witczakiem, szeregi kędzierzynian opuścili także Patryk Czarnowski oraz Dawid Konarski. Nowym szkoleniowcem zespołu został były trener Indykpolu AZS-u Olsztyn, Andrea Gardini, a na pozycji atakującego zobaczymy Portorykańczyka, Maurica Armando Torresa.

 

Źródło: inf.prasowa /zaksa.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *