Transfery: Azjatycki kierunek Gavina Schmitta. Atakujący kończy przygodę w Asseco Resovii Rzeszów

Transfery: Azjatycki kierunek Gavina Schmitta. Atakujący kończy przygodę w  Asseco Resovii Rzeszów

Występujący do końca sezonu w barwach Asseco Resovii Rzeszów przenosi się do Japonii. Gavin Schmitt, po wygaśnięciu rocznego kontraktu i zakończeniu plusligowych rozgrywek z rzeszowskim klubem, zagra w zespole mistrza kraju, Toray Arrows.

 

Jak potwierdza menadżer kanadyjskiego atakującego, Georges Matijasevic, na swoim oficjalnym koncie portalu społecznościowego, Gavin Schmitt od nowego sezonu  przenosi się do Azji a konkretnie do japońskiego zespołu aktualnych mistrzów kraju,Toray Arrows.

 

Kanadyjski, doświadczony bombardier nie błyszczał jednak przez sezon na polskich parkietach. Wszystko z powodów zdrowotnych, które wykluczyły go z udziału w spotkaniach przez sporą część sezonu ligowego. Zadebiutował w połowie listopada podczas wyjazdowego meczu  w Bydgoszczy, od razu odbierając statuetkę MVP. W kolejnych spotkaniach stanowił o sile ofensywnej zespołu, aż do spotkania z Cerradem Czarnymi Radom, kiedy uraz się odnowił. Ostatnie tygodnie Schmitt ponownie spędził na rehabilitacji a drużynę wspiera  jedynie zza band lub ławki rezerwowych.

 

Gavin, który ma już w swoim siatkarskim CV pobyt w Azji, tym razem spróbuje swoich sił w lidze japońskiej. Jest pierwszym siatkarzem Asseco Resovii Rzeszów, który odchodzi z obecnego składu.

Źródło: Twitter LZSportPRO /opracowanie własne

Fot. M-volley

   

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *