Transfery: Bartosz Kurek oficjalnie zawodnikiem Ziraat Bankasi Ankara !

Transfery: Bartosz Kurek oficjalnie zawodnikiem  Ziraat Bankasi Ankara !

Plotki transferowe wokół osoby Bartosza Kurka zostały oficjalnie potwierdzone przez turecki klub. Reprezentant Polski odchodzi z PGE Skry i został nowym zawodnikiem Ziraatu Bankasi Ankara i będzie występował obok atakującego Dawida Konarskiego.

 

 

Bartosz Kurek opuszcza PGE Skrę Bełchatów i od nowego sezonu będzie razem z Dawidem Konarskim reprezentował barwy tureckiego Ziraatu Bankasi Ankara. O transferze zawodnika poinformował klub za pośrednictwem mediów społecznościowych. Siatkarz zdecydował się na zmianę, mimo iż wicemistrzowie Polski złożyli Kurkowi propozycję przedłużenia współpracy.

 

[img title=”Bartosz Kurek zawodnikiem Ziraat Bankasi Ankara „]media/storage/images/9d932f931a557.jpg[/img]

 

Turcja to kolejny kierunek w siatkarskiej karierze reprezentant Polski. Kurek  stawiał pierwsze kroki  AZS PWSZ Nysa (2004-2005), by kolejne sezony spędzić w Zaksie Kędzierzyn – Koźle (2005-2008) i PGE Skrze Bełchatów (2008-2012). Następnie  grał w Rosji, w Dynamo Moskwa ( 2012-2013) a na dwa sezony przeniósł się do Serie A, do  Lube Banca Macerata (2013-2015). Ostatnie dwa lata to powrót do PlusLigi. Z Asseco Resovią Rzeszów zdobył wicemistrzostwo Polski w 2016 roku. W tym sezonie dołożył kolejny srebrny krążek z PGE Skrą Bełchatów.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Kurek miał występować w Japonii, w zespole JT Thunders. Kontrakt został  ostatecznie rozwiązany (powody zdrowotne i wypalenie) a przyjmujący, który zdecydował się na ofertę z Bełchatowa początkowo  więcej czasu spędzał w kwadracie, by w końcówce sezonu na przyjęciu być jednym z wyróżniających się zawodników w zespole.

 

 

 

źródło: ziratbankasisporkulubu.com / opracowanie własne

fot.: M-volley

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *