Transfery: Belgijski przyjmujący Tomas Rousseaux czwartym zagranicznym zawodnikiem w ekipie Indykpolu AZS-u Olsztyn

Transfery: Belgijski przyjmujący Tomas Rousseaux czwartym zagranicznym zawodnikiem w ekipie Indykpolu AZS-u Olsztyn

Belgijski przyjmujący Tomas Rousseaux w następnym sezonie zagra w ekipie z Warmii i Mazur. Reprezentant swojego kraju podpisał z Indykpolem AZS-em Olsztym roczną umowę.

 

Tomas Rousseaux to jeden z podstawowych zawodników reprezentacji Belgii, z którą występował w pierwszym turnieju fazy interkontynentalnej w Serbii a ma przed sobą jeszcze turnieje w Iranie i swoim rodzinnym kraju.


Swoje pierwsze kroki w zawodowym sporcie stawiał w Knacku Roeselare (2012-2015). Trzykrotnie zdobył Mistrzostwo Belgii (2013, 2014, 2015), dwukrotnie sięgał po Superpuchar Belgii (2013, 2014) i wraz z kolegami z drużyny zdobył Puchar Belgii (2013). W 2015 roku przyjmujący przeniósł się do włoskiego Vero Volley Monza, a w kolejnym sezonie reprezentował barwy niemieckiego VfB Friedrichshafen, pod skrzydłami Vitala Heynena. Zdobył Superpuchar i Puchar Niemiec oraz wicemistrzostwo Niemiec.

 

Tomas Rousseaux podkreśla, że chciał spróbować swoich sił w PlusLidze.

Jest to jedna z najlepszych lig na świecie – podkreśla Tomas Rousseaux. – To była główna motywacja do tego, aby spróbować swoich sił w Polsce. Moja siostra (Hélène Rousseaux) również grała przez kilka lat w tym kraju i wypowiadała się w samych superlatywach. O zdanie pytałem również mojego kolegę z reprezentacji – Brama van den Driesa i on również przekazał mi same pozytywne informacje. Jedyne na co zwrócił mi uwagę to  mroźne zimy, ale wierzę, że dam radę je przetrwać (śmiech).

 

Piąta ekipa PlusLigi z poprzedniego sezonu jest nieco przebudowana. Stery w zespole z Olsztyna przejął włoski szkoleniowiec, Roberto Santilli. Za przyjęcie poza Rousseaux będa odpowiadali Adrian Buchowski, który przedłużył swój kontrakt  oraz dwaj nowi zawodnicy, Kanadyjczyk Blake Scheerhoorn  i Holender  Robbert Andringa. Nowym atakującym został Mateusz Kańczok. W zespole zostają Daniel Pliński, Miłosz Zniszczoł oraz Jakub Kochanowski a także obaj libero, Michał Żurek i Jakub Zabłocki.

 

 

 

źródło: inf.prasowa / indykpolazs.pl

fot. M-volley

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *