Transfery: Bogdan Kotnik prawą ręką Anastasiego w LOTOS-ie Treflu Gdańsk

Transfery: Bogdan Kotnik prawą ręką Anastasiego w LOTOS-ie Treflu Gdańsk

Sztab szkoleniowy w LOTOS-ie Treflu Gdańsk zmieni się nieznacznie. Asystentem pierwszego trenera został słoweński szkoleniowiec, Bogdan Kotnik.

40-letni słoweński szkoleniowiec podpisał z gdańską drużyną roczny kontrakt i zastąpi Wojciecha Serafina na stanowisku drugiego trenera LOTOSU Trefla. Pozostałe funkcje w sztabie szkoleniowym wciąż sprawować będą jego członkowie z poprzednich sezonów. Za statystyki odpowiadać będzie Karol Rędzioch, który obecnie pracuje z kadrą narodową, a trenerem przygotowania fizycznego pozostanie Wojciech Sibiga.

Bogdan Kotnik jako zawodnik reprezentował barwy takich klubów jak Olimpija Lublana, Fuzinar Ravne i Calcit Kamnik, zdobywając m.in. dwa srebrne medale mistrzostw swojego kraju i Puchar Słowenii. Przez siedem lat występował też w reprezentacji narodowej a w wieku 26 lat przyszedł czas na rozpoczęcie kariery trenerskiej, prowadząc Fuzinar do mistrzostwa Słowenii juniorów.

Przed sezonem 2014/2015 objął stery mistrzów Słowenii, ACH Volley Lublana i dołożył do swojego dorobku złoty medal mistrzostw tego kraju, a także pierwsze i trzecie miejsce w Lidze Środkowoeuropejskiej.

Andrea Anastasi zna się ze swoim nowym asystentem nie od dziś.

Z Bogdanem poznaliśmy się kilka lat temu, kiedy ja byłem selekcjonerem reprezentacji Polski, a on trenował Posojilnicę, w której występował Wojciech Włodarczyk. Chciałem powołać tego gracza i długo rozmawiałem z jego ówczesnym szkoleniowcem. Później wielokrotnie spotykaliśmy się, zarówno na stopie zawodowej, jak i prywatnej, zaczęliśmy poznawać się coraz lepiej i spędziliśmy dużo czasu na dyskusjach o siatkówce. Chciałem z nim jednak współpracować nie tylko dlatego, że świetnie się znamy, ale również dlatego, że jest świetnym fachowcem, zmotywowanym do dalszego rozwoju. Wierzę, że udanie zastąpi Wojtka Serafina, który był znakomitym asystentem i bardzo pomagał całemu zespołowi – podkreśla Anastasi.  

Kotnik prowadził ACH Volley również w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Słoweńcy w fazie grupowej sezonu 2014/2015 rywalizowali z LOTOSEM Treflem, dwukrotnie przegrywając 0:3. Choć ze sportowego punktu widzenia nowy członek sztabu żółto-czarnych nie może dobrze wspominać starć z nadmorską ekipą, to nie ukrywa ekscytacji z powodu przenosin do Gdańska.

Uznałem, że to właściwy czas na nowe wyzwanie. Jako pierwszy trener pracowałem z zespołami występującymi w elitarnej Lidze Mistrzów, ale teraz bardzo cieszę się z przenosin do LOTOSU Trefla – klubu, który polubiłem od pierwszego zetknięcia z nim. Zakochałem się też w Polsce i jestem szczęśliwy, że będę tu pracował, gdyż poziom siatkówki w tym kraju jest naprawdę wysoki, a kibice – wspaniali! Po raz pierwszy będę pracował w roli drugiego szkoleniowca, ale asystować będę najlepszemu – Andrei Anastasiemu. Znamy się zarówno jako trenerzy, jak i jako przyjaciele, darzymy się ogromnym szacunkiem, zaufaniem i sympatią, więc już nie mogę doczekać się początku naszej współpracy – komentuje Kotnik, który z gdańskim klubem podpisał roczny kontrakt.

Źródło: inf.prasowa / lotostrefl.pl

Fot. lotostrefl.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *