Transfery: Brazylijskie przyjęcie w Łuczniczce Bydgoszcz

Transfery: Brazylijskie przyjęcie w Łuczniczce Bydgoszcz

Nowym przyjmującym Łuczniczki Bydgoszcz został Brazylijczyk – Henrique Batagim. Zawodnik poprzedni sezon spędził w lidze greckiej ale doświadczenie zdobywał głównie  grając w rodzinnym kraju.

 

Henrique Batagim to nowy nabytek Łuczniczki Bydgoszcz. Przyjmujący jest obiecującym graczem, który doświadczenie zdobywał głównie w brazylijskiej lidze. Na swoim koncie ma także występy w juniorskiej reprezentacji kraju. W minionym sezonie grał w barwach greckiego klubu – Pamvohaikos V.C.

 

Brazylijczyk, który był w poprzedniim sezonie czołową postacią swojego klubu, nie ukrywa, że gra w polskiej lidze będzie dla niego wyzwaniem.

 

W PlusLidze grali już inni Brazylijczycy, więc postanowiłem iść w ich ślady. Nie mogę doczekać się przylotu do Polski i rozpoczęcia treningów. Słyszałem dużo dobrych słów o zespole, a mój menadżer przekazał mi wiele informacji o funkcjonowaniu zespołu, historii klubu – powiedział przyjmujący, Henrigue Batagim.

 

Wybór tego a nie innego zawodnika tak komentuje  szkoleniowiec, Jakub Bednaruk.

 

Nie jest to znane nazwisko. Przeglądałem miliony ofert i wszystkie analizowałem. Batagim na pewno nie był nam wcześniej znany. Obejrzeliśmy ze statystykiem Piotrem Świniarskim wiele jego meczów, zarówno tych z Brazylii, bo grał w naprawdę dobrym klubie, jak i z Grecji. Co jest dla mnie zawsze ważne w momencie pozyskiwania zawodnika z Ameryki Południowej czy centralnej, widział śnieg, zna europejskie warunki. Po głębokiej analizie i ofercie atrakcyjnej dla klubu, zdecydowaliśmy się na jego wybór. Jest to na pewno niewiadoma, ale przy takim poziomie grania warto zaryzykować. Charakterystyką wydaje się podobny do Bruno Zanuto, którego znam z Gdańska. Batagim dysponuje dużą dynamiką, jest potężnie zbudowany. Przede wszystkim przy wyborze Batagima zaufałem sobie i przeczuciu – powiedział Bednaruk.

 

 

Bydgoski klub jest aktywny na rynku transferowym. Wcześniej zakontraktował Bułgara Metodiego Ananieva, który powraca do PlusLigi. Nowymi siatkarzami w ekipie znad Brdy zostali także atakujący Paweł Gryc (transfer z BBTS-u Bielsko-Biała) i Michał Szalacha (powrót po kontuzji, transfer z AZS-u Częstochowa) oraz rozgrywający Edgardo Goas.

 

 

źródło: opracowanie własne/ luczniczkabydgoszcz.pl

fot. luczniczkabydgoszcz.pl

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *