Transfery: Dawid Konarski nie będzie dłużej grał w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Transfery: Dawid Konarski nie będzie dłużej grał w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Reprezentacyjny atakujący, Dawid Konarski, zdecydował się zakończyć dwuletnią współpracę z mistrzami Polski, by od następnego sezonu zagrać w tureckim Ziraat Bankasi Ankara.

Dawid Konarski dołączył do ZAKSY w sezonie 2015/2016. Przez dwa lata gry w Kędzierzynie dwukrotnie wywalczył złoty medal mistrzostw Polski, a w tym roku razem z ZAKSĄ sięgnął również po Puchar Polski. Był jednym z filarów mistrzów kraju, o czym może świadczyć nie tylko ilość rozegranych w tym sezonie PlusLigi setów (108), ale również ilość punktów, które udało mu się zdobyć dla ZAKSY (520).

Konarski po latach gry w Polsce i chęci spróbowania czegoś nowego, obrał  kierunek zagraniczny, a konkretnie Turcję i drużynę Ziraat Bankasi Ankara. Jak sam potwierdza, aspekt finansowy także miał znaczenie.

– Postanowiłem spakować swój plecak po 9 latach grania w Polsce i spróbować czegoś innego. Kwestia finansowa również była mocno istotna, oferta przy której nie mogłem przejść obojętnie mając tylko jedno życie i jedno zdrowie, więc z niej skorzystałem – kontynuował zawodnik, życząc powodzenia mistrzom Polski w kolejnym, niełatwym sezonie. – Trzymam kciuki za dalsze sukcesy ZAKSY! Niech niebiesko-biało-czerwone barwy dalej rządzą w Polsce:) GoZaksa!

Atakujący reprezentacji Polski podziękował  wszystkim osobom związanym z ekipą mistrza Polski.

– Dziękuję Fefe, że 2 lata temu znalazłem się w jego notesie i Sebastianowi, że tego nazwiska z notesu nie wymazał. Całemu sztabowi fantastycznych ludzi, z którymi miałem okazję pracować w klubie (Tomek, Michał, Oskar, Piotr, Paweł, Remik, Kamil, Ivo) i wszystkim osobom pracującym w strukturach klubu i na hali, to była ogromna przyjemność – podkreślał zawodnik, doceniając również gorący doping jaki towarzyszył meczom naszego zespołu. -Wielkie, wielkie dzięki dla Was – Kibiców za wsparcie i gorący doping dla mnie. Dzięki za okrzyki radości po wygranych i braku gwizdów po porażkach! –dodał.

Dawid Konarski jest drugim po trenerze Ferdinando de Giorgim ważnym ogniwem ZAKSY, które żegna się z klubem po tym sezonie. Wiadomo już, że na dłużej z mistrzami Polski zostaje belgijski przyjmujący, Sam Deroo, a funkcję szkoleniowca przejmie Andrea Gardini.

 

Źródło: inf.własna /zaksa.pl


Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *