Transfery: Drugi Kanadyjczyk w ekipie LOTOS-u. Atakujący Brad Gunter zamyka skład gdańszczan na nadchodzący sezon

Transfery: Drugi Kanadyjczyk w ekipie LOTOS-u. Atakujący Brad Gunter zamyka skład gdańszczan na nadchodzący sezon

Transfer kanadyjskiego atakującego, Brada Guntera zamyka skład LOTOS-u Trefla Sopot na nadchodzący sezon.

Brad Gunter jest ostatnim siatkarzem, który dołączył do ekipy z Gdańska. 24-letni leworęczny atakujący swoją przygodę z siatkówką rozpoczął podczas studiów na Thompson Rivers University, uczelni, której barwy reprezentowali przed laty m.in. Kevin Tillie czy John Gordon Perrin. W 2014 roku został wybrany MVP rozgrywek uniwersyteckich, bijąc przy tym rekord punktów zdobytych w sezonie przez jednego zawodnika. Rok temu ukończył uczelnię i przeniósł się do Europy, kontynuując karierę w estońskim Bigbanku Tartu.

Sam siatkarz, który jest drugim obok TJ Sandersa  kanadyjskim graczem w ekipie Andrei Anastasiego, tak komentuje decyzję o grze w PlusLidze.

– Przyjście do PlusLigi było moim marzeniem. Jestem ogromnie szczęśliwy, że udało mi się to już teraz. Gdańsk wygląda na piękne miasto, a skład LOTOSU Trefla prezentuje się znakomicie. Andrea Anastasi jest z kolei wspaniałym trenerem, słyszałem o nim wiele dobrych rzeczy. Potrafi odkrywać utalentowanych graczy, ale przede wszystkim umie podnosić poziom ich umiejętności. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiam pod jego skrzydła – deklaruje Gunter, który z gdańskim klubem związał się rocznym kontraktem.

Nowy nabytek  znalazł się w kadrze Kanady na Ligę Światową. Pierwsza okazja do zaprezentowania swoich umiejętności będzie miała miejsce w najbliższy weekend. Kanadyjczycy w Nowym Sadzie zagrają w turnieju z Belgami, Amerykanami i Serbami. Ekipa z kraju Klonowego Liścia będzie gościła przed polską publicznością już w sierpniu podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

 

Skład LOTOS -u na nowy sezon:

 

Rozgrywający: TJ Sanders, Michał Kozłowski

Atakujący: Damian Schulz, Brad Gunter

Środkowi: Piotr Nowakowski, Daniel McDonnell, Wojciech Grzyb, Patryk NIemiec

Przyjmujący: Artur Szalpuk, Mateusz Mika, Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak

Libero: Maciej Olenderek, Fabian Majcherski

 

 

Źródło: inf.prasowa / lotostrefl.pl

fot. lotostrefl.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *