Transfery: Drugi mistrz świata w Gdańsku. Piotr Nowakowski z rocznym kontraktem w LOTOS-ie

Transfery: Drugi mistrz świata w  Gdańsku. Piotr Nowakowski z rocznym kontraktem w LOTOS-ie

Włodarze klubu z Gdańska oficjalnie zaprezentowali dziś kolejnego zawodnika. Jest nim jeden z najlepszych polskich środkowych, Piotr Nowakowski, który podpisał z klubem z Trójmiasta roczny kontrakt.

Spekulacje stały się faktem i  na piątkowej konferencji swój podpis pod kontraktem złożył mistrz świata, Europy i triumfator Ligi Światowej, środkowy Piotr Nowakowski.

Niespełna 30 – letni utytułowany zawodnik jest bardzo dużym wzmocnieniem LOTOS-u. Karierę rozpoczynał we Wrzosie Międzyborów, później reprezentował Metro Warszawa, a w 2006 roku trafił do AZS-u Częstochowa. W barwach tego klubu zadebiutował w Polskiej Lidze Siatkówki i w 2008 roku sięgnął po pierwsze seniorskie trofea – Puchar Polski i srebrny medal ligi.

Największe klubowe sukcesy święcił z Asseco Resovią Rzeszów, w której występował w latach 2011 -2017. W tym czasie wywalczył trzy tytuły mistrza i dwa wicemistrza kraju, Superpuchar Polski, a także srebrne medale Ligi Mistrzów i Pucharu CEV.

W 2008 roku zadebiutował w reprezentacji Polski, w której wystąpił 230 razy, sięgając m.in. po mistrzostwo świata, złoty i brązowy medal mistrzostw Europy, złoto i brąz Ligi Światowej oraz srebro i brąz Pucharu Świata. W latach 2011-2013 grał w kadrze pod okiem Andrei Anastasiego. Teraz obaj panowie spotykają się ponownie, tym razem w LOTOSIE Treflu.

[img title=””]media/storage/images/12c701e69edd89.jpg[/img]

Zadowolenia z tego faktu nie ukrywa włoski szkoleniowiec.

Bardzo się cieszę, że znów będziemy razem pracować. Kiedy tylko dowiedziałem się, że jest szansa, by Piotr opuścił swój dotychczasowy klub, rozpoczęliśmy działania mające na celu sprowadzenie go do LOTOSU Trefla. W nowym sezonie chcemy poprawić nasz wynik. Wierzymy, że z takimi graczami jak  Nowakowski będzie to możliwe– powiedział Anastasi.

Nowy środkowy żółto-czarnych doskonale zna Ergo Arenę ale zaznacza, że duży wpływ na decyzję o przenosinach miały względy rodzinne oraz osoba trenera.

Duży wpływ na moje przenosiny do LOTOSU Trefla miała z pewnością osoba trenera Andrei Anastasiego. Perspektywa pracy z nim w ostatnich latach przyciągnęła do Gdańska wielu graczy i ja również cieszę się, że znów znajdziemy się w jednym miejscu. Świetnie wspominam naszą współpracę w reprezentacji Polski i jestem przekonany, że teraz również nasze relacje będą układały się wzorowo. Wierzę, że pod okiem Włocha będę w stanie jeszcze podnieść swoje umiejętności i wydatnie pomóc drużynie w nowym sezonie ligowym – zapowiada reprezentant Polski.

Moja żona pochodzi z Gdańska, a nie jest tajemnicą, że nasza rodzina niedługo się powiększy, więc przy planowaniu przyszłości brałem pod uwagę również ten aspekt. Gdańsk to zresztą piękne miasto, w którym wspaniale się żyje i w przyszłości właśnie tu chcielibyśmy osiedlić się na stałe – deklaruje.

 

Źródło: inf.prasowa / lotostrefl.pl

Fot. M-volley

 

                                   

 

               

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *