Transfery: Duże wzmocnienie beniaminka PlusLigi. Amerykanin David Smith w Aluron Virtu Warta Zawiercie

Transfery: Duże wzmocnienie beniaminka PlusLigi. Amerykanin David Smith w Aluron Virtu Warta Zawiercie

  Kolejny ciekawy transfer beniaminka PlusLigi i niewątpliwie wzmocnienie na pozycji środkowego bloku. Nowym zawodnikiem Aluronu Virtu Warty Zawiercie został właśnie David Smith.

Nowy zawodnik w Zawierciu, David Smith jest brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich RIO 2016 oraz reprezentantem Stanów Zjednoczonych. PlusLiga nie jest mu obca  bowiem  poprzedni sezon spędził w ekipie Cerrad Czarnych Radom,  będąc jednym z podstawowych zawodników  w ekipie Roberta Prygla.

– Bardzo się cieszę, że mogę przyjść do zespołu z Zawiercia – mówi nam David Smith. Aluron Virtu buduje bardzo interesujący skład, który może sporo namieszać w przyszłym sezonie PlusLigi. Chcę być częścią tego teamu – deklaruje Smith. David to bardzo doświadczony zawodnik, który charakteryzuje się mocną zagrywką, która sprawia kłopoty przyjmującym.

[img title=”David Smith sezon  2016/2017 spędził w zspole Cerrad Czarni Radom”]media/storage/images/be40c705d.jpg[/img]

Amerykański środkowy bloku jest niewątpliwie dużym wzmocnieniem zawierciańskiego składu, który rozpoczyna przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową. W swoim dorobku ma także zwycięstwo w Lidze Światowej (2015), jest zdobywcą Pucharu Świata (2015).

W siatkarskim CV Smitha jest gra w europejskich klubach m.in. w Hiszpanii (Unicaja Almeria), gdzie zdobył Puchar i Superpuchar  oraz Francji w zespole z Tours VB, z którym zdobył czterokrotnie mistrzostwo Francji, a trzy razy wznosił Puchar Francji.

 

 

Źródło: inf.prasowa /aluronwarta.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *