Transfery: Francuz od nowego sezonu oficjalnie za sterami w ONICO AZS Politechnice Warszawskiej

Transfery: Francuz od nowego sezonu oficjalnie  za sterami w  ONICO AZS Politechnice Warszawskiej

Stephane Antiga od przyszłego sezonu obejmie stery w ONICO AZS Politechnice Warszawskiej. Klub na specjalnej konferencji prasowej oficjalnie ogłosił, że umowa została podpisana na dwa lata.

 

Od jakiegoś czasu pojawiały się spekulacje o tym, że to właśnie Stephane  Antiga miał zastąpić odchodzącego do Łuczniczki Bydgoszcz Jakuba Bednaruka. W środowy poranek informacja została oficjalnie potwierdzona przez stołeczny klub na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej w Hotelu Marriott. Francuz otrzymał od prezes  klubu Jolanty Doleckiej koszulkę ze swoim nazwiskiem i numerem „1” i nie ukrywał radości:

– Jestem bardzo zadowolony, że mogę dziś podpisać kontrakt z ONICO AZS Politechniką Warszawską. Chcę pogratulować Kubie, bo wykonał w Warszawie kawał dobrej roboty. Nawet w bieżącym sezonie, choć pojawiały się głosy krytyki, pokazał, że jest dobrym trenerem. Przez kilka miesięcy nie mógł korzystać z usług kontuzjowanego Pawła Zagumnego, a i tak rozgrywki PlusLigi zakończy na wysokim miejscu – skomentował. – Zrobię, co w mojej mocy, żeby osiągać jeszcze lepsze wyniki. Mam nadzieję, że zbudujemy tutaj dobrą ekipę. Będzie fajnie! – podsumował Antiga.

[img title=””]media/storage/images/6beeb21b9c9.jpg[/img]

 

Doskonale znany polskiej publiczności trener,  zanim został mistrzem świata w 2014 roku, wcześniej występował  jako zawodnik w PlusLidze. Jego ostatnim klubem była PGE Skra Bełchatów. Wcześniej reprezentował barwy  Łucznicki Bydgoszcz. Przez wiele lat z sukcesami występował w trójkolorowej koszulce na imprezach międzynarodowych. Tuż po zakończeniu współpracy z polską kadrą objął posadę selekcjonera reprezentacji Kanady. Bedzie tym samym łączył dwie funkcje zawodowe.


Czy zapowiadane zmiany, nowa świeżość w warszawskim klubie przyniosą efekty? Odpowiedź na to pytanie wymaga czasu, bowiem w planach jest budowa nowego zespołu. Na chwilę obecną wiadomo także, że wsparciem dla Stephana będzie Paweł Zagumny, który zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej i obejmie funkcję dyrektora sportowego w klubie.

 


Źródło: opracowanie własne / azspw.com

Fot. M-volley

   

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *